Vůně zločinu 4 – 5.díl – Smrt talentovaného sochaře

Přidej hodnocení

Ňuchač

Oběšená žena v dopise na rozloučenou tvrdí, že ona zabila Eriku. Její smrt je ale vražda. V muzeu na zahájení výstavy je jako umělecké dílo vystaveno mrtvé tělo sochaře Artura. Čichač v jeho ateliéru zjistí, že ho zabili dva muži s vůní vlašských ořechů. Objeví zde i kokain a malou sošku Buddhy, která patří majiteli muzea. Arturova žena voní stejně jako technik, který tělo Artura zatavoval. Artur ve své závěti odkáže svůj majetek své milence Marině, která jeho poslední výstavu organizovala. Policie vypátrá, že Artur vystavoval výlučně v Bolívii a že ve všech přivezených sochách se v zataveném plastu pravděpodobně ukrývá kokain. V ústech Artura byla nalezena nerozkousnutá kapsle kyanidu.

Loading

Vůně zločinu 4 – 4.díl – Smrt akvaristy

4/5 - (1 {hlasů})

Ňuchač

V opuštěném domku nalezne nájemce mrtvé tělo muže. Policie konstatuje, že jde o známého akvaristu, který se specializoval na chov hlubinných ryb. Lebeďev s čichačem jdou do akvaristova bytu a čichač tam identifikuje hned několik osob, které se kolem akvaristy v bytě pohybovaly. Policie vyslýchá také lidi, kteří znali Eriku, to je mrtvá osoba, kterou nalezli na staveništi u haly. Pamětníci tak musí vzpomínat, co bylo v roce 1988. Erika se hodně scházela s muži, před svou smrtí u ní ale často pobýval jen jeden muž, identifikovat se ho ale nedaří. Vyšetřovatel má v plánu vyslechnout ještě jednu svědkyni. Vyšetřování akvaristovy smrti vede policii k černému trhu, na kterém je velký zájem o vzácné zelené rybky, které se akvarista snažil rozmnožit a prodat i přesto, že se rybky v zajetí nerozmnožují.

Loading

Vůně zločinu 4 – 3.díl – Cirkus smrti

Přidej hodnocení

Ňuchač

Do města přijíždí cirkus. Při jednom z čísel se stane něco nečekaného. Postel s nebesy pokrytými kovovými hroty se spustí na eskamotéra, vše má být předem domluveno a zajištěno tak, aby se muži nic nestalo, hroty se ale nesklopí a eskamotéra probodnou, je na místě mrtev. Případu se ujímá Lebeďěv a nechybí ani čichač, který si ale stěžuje na příliš mnoho pachů v cirkusu. Policie vyslýchá členy ansámblu a zčaíná chápat vazby mezi nimi. Podezřelých je hned několik, nejvíce si ale policie myslí na nejmladšího syna, který měl důvod žárlit na mrtvého eskamotéra, protože mu přebral dívku. Ukazuje se ale, že případ má mnohem starší kořeny.

Loading

Vůně zločinu 4 – 2.díl – Tajná operace

Přidej hodnocení

Ňuchač

Mrtvolu nalezenou na staveništi zkoumají policejní experti. Policejní šetření vede do roku 88. Policisty k tomumo roku vede kousek paípru, který u mrtvoly naleznou. Ten je z pozvánky na taeční zábavu, která se konala v roce 1988. Policie ale žádného pohřešovaného z té doby neeviduje a nikdo jiný taktéž. Vyšetřování vraždy najaté milenky pokračuje, policie přijde na to, že utíkající muž z pokoje je několikrát trestaný kriminálník Zubov. Toho si měl najmout právě podnikatel, aby se pomstil své ženě za to, že to na něj ušila. Oba mají v předmanželské smlouvě, že kdo ze svazku odejde, ten nedostane žádné finanční odškodnění.

Loading

Vůně zločinu 4 – 1.díl – Falešné obvinění

Přidej hodnocení

Ňuchač

Viktor Alexejevič Lebeďěv se postaven mimo službu v SBR živí jako soukromé očko. Dostal zakázku na sledování bohatého podnikatele, který se prý schází s milenkou. Vyfotí je, jak se k sobě mají, fotograf ale neví, že žena, která si ho najala, si najala také milenku a chce manžela oškubat o všechno. Fotograf proto prozradí podnikateli vše, co měl za úkol a když mu zklamaná manželka nechce zaplatit, dostane úkol, aby se k ní večer vloupal a peníze z ní získal. Když ale Lebeďěv přichází k ženě domů, někdo zrovna nožem vržadí mladou podnikatelovu milenku. Lebeďěv chce ženě pomoci, zavolá záchranku, ale bohužel sahá na vražednou zbraň a všude jsou jeho otisky.

Loading