Vůně zločinu – 5.díl – Krvavá pomsta

Přidej hodnocení

Ňuchač

Ve vojenské nemocnici kdosi s pistolí s tlumičem vyvraždí celý pokoj- 4 muže. Plukovník Viktor a „Čichač“- nadále člen tajné jednotky SBR, jsou přivoláni na místo, Čichač zjistí, že nikdo z personálu nevraždil- byl tu někdo cizí. V postelích také cítí další 2 osoby- ti tu leželi dříve a byli přeloženi na neurologii. Čtveřice patřila ke stejné jednotce, kde došlo k hromadné rvačce s Kavkazany. Všichni byli zranění a měli silný otřes mozku. Z dvojice Kavkazanů je jeden v kritickém stavu, druhý byl předchozí den propuštěn. Okamžitě se stává podezřelým, sedí jeho věk a Čichač upozorňuje na pach masti na pooperační jizvy- tu muži skutečně předepsali.

Loading

Vůně zločinu – 4.díl – Padělek

5/5 - (1 {hlasů})

Ňuchač

Německo chystá velké gesto kancléřky a ministerstva kultury- do Ruska navrátí obraz jednoho z nejvýznamnějších ruských umělců- Ilji Repina. Obraz je v Německu zapečetěn a chystá se převoz. Plukovník Viktor zatím oslavuje povýšení, generál ho zároveň žádá, ať přesvědčí „Čichače“, aby pro ně oficiálně pracoval. V Rusku už se chystá slavnostní odhalení, ale Čichač, který je přítomen, má nemilou zprávu- obraz je padělek! On a Viktor mají případ na starost, skandál musí být co nejrychleji vyřešen. Čichač se jako „expert SBR“ stává celebritou, to ale není tak důležité, teď je potřeba zjistit, kde mohlo dojít k záměně.

Loading

Vůně zločinu – 3.díl – Podraz

Přidej hodnocení

Ňuchač

Čichač s ženou míří na policii, kde je zadržen a vyslýchán jejich syn Alex. Je podezřelý z vraždy! Na pomoc přichází také kolega Viktor, ale vyšetřovatel je neoblomný, alespoň že prozradí detaily. Brzy ráno 3:30 byl nalezen zastřelený drogový dealer „Michej“ a u něj Alex s pistolí v ruce. U sebe měl navíc 600 gramů marihuany. Syna může vidět jen advokát, dvojice tedy odchází a Viktor je rozhodnutý případ další den převzít. Ihned však míří do bytu oběti, který je i místem činu, hledají cokoliv důležitého. Čichač pozná, že tu bylo více lidí, i více zbraní. Muž měl v bytě ukryté 3kg heroinu, to může být motiv. Čichač nechápe, jak se dostal syn ke zbrani a co tu vůbec dělal, vyčítá si, že ví o synových aktivitách tak málo.

Loading

Vůně zločinu – 2.díl – Odstřelovač

Přidej hodnocení

Ňuchač

Čichač vyráží za novým klientem- prokurátorem, kterého se kdosi snaží vydírat. Nechal mu na stole obálku s kompromitujícími snímky, ale otisky nezanechal žádné. Čichač přijíždí ještě v noci a za nemalou úplatu prozrazuje, že prokurátora vydírá sama jeho žena! Na ulici za bílého dne dochází k vraždě- člen představenstva banky je zastřelen odstřelovačem. Čichačova žena hovoří se synem Alexem- našla u něj marihuanu a už zjišťovala, kam ho přihlásit na odvykací kůru, ale on tvrdí, že marihuanu neskladuje pro sebe. Jde za otcem, od kterého chce pomoc- peníze. Prý se mu rozbil notebook a on potřebuje na nový. S tím otec nesouhlasí, jedině že by mu koupil notebook osobně. Po rozhovoru míří Čichač za případem, vyšetřuje onu vraždu a z pachu střelce zjišťuje indicie k jeho dopadení.

Loading

Vůně zločinu – 1.díl – Vražedné peníze

Přidej hodnocení

Ňuchač

V Düsseldorfu na letišti provádí „Čichač“ svou práci- v letadle skutečně jako pes vyčenichá teroristu se skrytou výbušninou. Jeho pracovní den pak narušuje telefonát od ženy- syna nachytali ve škole s marihuanou. Čichač míří za ředitelem, i zde uplatní svůj jedinečný čich, když jeho pomocí najde skutečného dealera. Důležité také je, že mladík nemá žádnou marihuanu, ale jen seno. Po návštěvě školy se Čichač přidává ke kolegům, kteří řeší smrt prezidenta stavební firmy- Livašova. Ten před pár dny zmizel s penězi a teď byla nalezen mrtvý v pronajatém bytě. Byl otráven digoxinem, který mu dal pachatel do kávy. Nalezeny ale nejsou žádné stopy či otisky, jen Čichač pozná, že šlo o muže středního věku, který nosí nikotinovou náplast a navštěvuje solnou jeskyni…(TV Prima)

Loading