Vyprávěj 2 – 16.díl – Šok!

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Všechno špatně (1977)
Provalí se Karlův románek? Bude Renáta konečně šťastná? Karel se dle rad doktora Plzáka na téma manželství drží hesla Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Komunikace s Evou je na bodu mrazu, i s Kamilou však přichází první hádka.
Veronika přiměje Evu, aby si udělaly v rámci zvyšování kvalifikace řidičský průkaz, a tak začnou navštěvovat kurzy.
Renata prožívá s narozeným synkem Vikouškem a partnerem Otou šťastné období, to má však příliš krátké trvání, protože jim do života vstoupí tragická autonehoda.
A když se něco pokazí, tak se najednou kazí téměř všechno. Josef nerozumí Janině apatickému stavu a Eva je při jízdách v autoškole svědkem Karlova románku s Kamilou…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 15.díl – Charta 77

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Podpis (1977)
Tonda chce podepsat Chartu, ale bojí se o rodinu. Karel a Kamila se nakonec sblíží a užívají si spolu tajný milenecký vztah. Karel je myšlenkami stále u své milenky, a tak brzy čelí obvinění, že v práci nedodržuje termíny.
Evina sestra Katarína by si chtěla zahrát v seriálu Nemocnice na kraji města, a tak podepíše Antichartu.
Tonda naopak řeší, zda podepsat Chartu, ale bojí se, jaký dopad by to mělo na jeho Zuzku a malou Majdu…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 14.díl – Vánoce

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Podvod (1976)
Vánoce u Dvořákových nejsou nijak veselé a Karel chystá podvod. Přichází období Vánoc, ale atmosféra v rodině Dvořákových příliš poklidná není. Eva znovu nalézá vztah ke Karlově úhlavnímu nepříteli Jardovi Francovi. Imponuje jí, že se chová jako starostlivý otec a že nikdy nezapomněl na to, jak mu Eva připadá atraktivní.
Janu v kritickém stavu pomohl zachránit překvapivě referent Karpíšek, a tak Josef přemýšlí, jak se člověku, kterého ve skutečnosti nikdy neměl rád, má odvděčit.
Karel s kolegou Krbcem se dopustí podvodu – rozhodnou se nabourat na oko auto kvůli vyplacení pojistky. Na co Karel potřebuje peníze? Na dárek pro Evu, nebo pro Kamilu?…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 13.díl – Volby

4/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Komplikace (1976)
Karel a Eva se ocitají v manželské poradně, Jana jde na operaci. Josef omylem slíbí účast ve volební komisi, na volby se chystá vypravit poprvé i Zuzka.
Karel zjišťuje, že je do Kamily opravdu zamilovaný, nic netušící Eva se zatím snaží vztah s Karlem zachránit a tak ho přemluví k návštěvě manželské poradny.
Jana musí operaci žlučníku, při rutinním zákroku však nastanou komplikace…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 12.díl – Do Prčic!

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Životní zkouška (1976)
Zvládne Zuzka maturitu a Karel pochod do Prčic? Před Zuzkou stojí nelehký úkol – připravit se k maturitní zkoušce, ale malá Majda jí dává zabrat, a tak má Zuzka obavy, že maturita nedopadne.
Do rodiny Karla a Evy zavítá Evina matka Mária, která se po smrti svého muže upnula na pomoc dcerám.
Karel čelí výzvě – rozhodně se, že vyrazí na pochod do Prčic. Potkává se tam opět s Kamilou…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 11.díl – Bytové divadlo

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Odcizení (1975)
Renáta porodí chlapečka. Eva jede na služební cestu s Ivanem. Napůl ze smutku, protože jim to s Karlem neklape, napůl žertem s Ivanem laškuje. Ten si její jednání špatně vyloží a skončí to trapasem.
Karel mezitím prožije večer s Kamilou, který ale nečekaně naruší Hora a Krbec.
Renáta porodila chlapečka a bydlí v podnájmu u kamarádky. Její osamostatnění se ovšem nelíbí Miladě, která se rozhodne získat Renátino dítě do své péče.
Tonda hraje bytové divadlo. Zuzce se ale něco nezdá na jeho kamarádovi z divadla Matějovi. Bojí se o Tondu, protože Matěj zřejmě nemá úplně čestné úmysly…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 10.díl – Kotva

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Ideální manželství? (1975)
Babi se ztratí v Kotvě, Karel se znovu potkává s Kamilou…

Eva a Karel se hádají čím dál častěji. Zuzka a Tonda si užívají období po svatbě a společné soužití, ale Tonda ne a ne sehnat práci. Práce si ho nakonec najde sama. Díky lásce k milovaným knihám pracuje jako skladník v knihkupectví.
Ke Dvořákům překvapivě přijde na večeři Karpíšek, což Josefa vyvede z míry. Dům Kotva slavnostně otevřel své brány, a tak se po pár měsících babi Běta rozhodla, že se tam s Františkem vypraví. Ale ztratí se, a tak je pátrací akce…
V obchodním domě se náhodou znovu potkává i Karel s Kamilou. Domluví si schůzku…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 9.díl – Svatba

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Tajemná teta (1975)
Svatba Tondy a Zuzky je v ohrožení! Zuzka se těší na krásnou svatbu, ale její radost kazí fakt, že Tonda pozval svoji bývalou přítelkyni a velkou lásku Veroniku.
Jana má starosti kolem svatebních příprav a má dojem, že není možné, že její holčička se vdává. Organizace svatby je náročná, všechny zmate přítomnost tajemné tety z Půtek, kterou nikdo nezná. Ona se však na svatbě cítí jako doma. Kdo je to? Tonda spěchá na svatbu, ale kvůli zdržení ze strany Stb mu ujede vlak. Stihne se dostat na obřad včas?…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 8.díl – Osvobození

4/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Zajímavá sázka (1975)
Tonda se vrací z vězení! Tonda se má konečně vrátit z vězení a Zuzka se těší, že budou konečně všichni spolu jako rodina i s malou Majdou. Renata, které půjčili dočasně garsonku, je ale těhotná. Kam půjde? Vrátí se k rodičům? Karel, Hora a Krbec stojí před nepopulárním úkolem – předat pohlavárovi jakousi plaketu. Jelikož se ani jeden toho nechce zhostit, uzavřou zajímavou sázku – musejí vyreklamovat nějakou věc, čím kurióznější, tím lepší. Honzíkovo nadšení pro stání čestné stráže u pomníčku rozdmýchá spory mezi Evou a Babi, která je zásadně proti. Co na to sám Honzík?
Po smutné události v rodině Dvořákových (smrt Janka Martináka) je na spadnutí svatba Zuzky s Tondou!…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 7.díl – Neštěstí

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Osudu neunikneš (1974)
Do života rodiny Dvořákových zasáhne tragická událost. Karlovi je třicet let a osud mu nadělí dárek v podobě setkání s Kamilou, která ho neskutečně přitahuje. Odolá jejím svodům a stráví den s rodinou místo pozvání do divadla s krásnou neznámou? Jana má špatné svědomí, že vzala Věru na školení, a ta tam potkala referenta Karpíška a nyní s ním podvádí dobráka Mirka. Zuzka získává podporu od profesora Kvapila a setkání s Tondou ve vězení jí rovněž dodá novou sílu. Ještě se ale na Tondu chvíli načeká. Na Slovensku začalo období honů a v rodině Martinákových je to každoročně velká událost. Hon však končí tragicky…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 6.díl – Porod

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

V nejnevhodnější dobu… (1974)
Výročí Jany a Josefa se změní v malé drama. Pernější chvilky ale zažívá Zuzka, protože se blíží porod! Jana si myslí, že Josef zapomněl na oslavu jejich výročí, ten se ji však chystá překvapit na plánovaném výletě na Trosky. Překvapení je čeká, ale ne takové, jaké si zrovna představovali. Zuzka odmítá vzdorovitě jakoukoliv pomoc okolí vzhledem k jejímu pokročilému těhotenství. Když však dostává vzkaz od Tondy z vězení, přicházejí rychlé porodní bolesti a začíná boj o minuty a snaha dostat se okamžitě do porodnice. Brácha Karel je velmi blízko jedinečné šanci na povýšení, ale musí se rozhodnout – povýšení nebo úprk do porodnice se svojí „malou“ sestrou?…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 5.díl – Dámská jízda

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Martinin nápadník (1974)
Má Karel poměr se sekretářkou Martinkou? Je Eva Karlovi nevěrná? A proč Jana vyrazí na hory, když nelyžuje?
Zuzka konečně dostává vytoužený dopis od Tondy z vězení a oba doufají ve zkrácení trestu. Nevěřící babi Běta se rozhodně, že vyrazí s Františkem do kostela, Jana zase, že vyrazí na hory, přestože nelyžuje. Chce mít totiž na velké „dámské“ jízdě pod kontrolou Evu, protože se domnívá, že Eva podvádí Karla. Karel má zatím jiné starosti. Sekretářce Martince přijedou neočekávaně rodiče na návštěvu a trvají na tom, že se chtějí seznámit s Martinčiným nápadníkem. Martinka jim ale místo Jardy France, s nímž má poměr, ukáže právě Karla…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 4.díl – Mikulášská nadílka

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Nečekaná sblížení (1973)
Eva a Veronika chystají společného Mikuláše. Karel se chystá s kapelou vystoupit na Mikulášské zábavě Horovy ženy. Mikulášská atmosféra nechává na chvíli zapomenout na starosti se Zuzčiným těhotenstvím, Tondovým vězením a zimní atmosféra přináší mnohá sblížení. Janina kolegyně Věra se setkává s bývalým kolegou Josefa Mirkem a přeskočí mezi nimi jiskra. Ani jeden netuší, že mají společné známé. Evina sestra Katarína se zase v práci sblíží s Josefovým kolegou Hynkem. V Karlově kapele to ale vypadá spíš na spory. Kuba přivádí novou zpěvačku, ale ta se Karlovi příliš nezamlouvá. A to ještě netuší, že mu do života vstoupí další žena…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 3.díl – Teta Renáta

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

S pravdou ven… (1973)
Příchod Renaty vzbudí v bytě Karla a Evy rozruch. Renatina pochybná minulost přinesla následky v podobě zranění jak na těle tak na duši. Jelikož s rodiči Renata nemá dobré vztahy, Karel a Eva ji nechají u sebe bydlet, Karel se dokonce vypraví vyzvednout Renatinu tašku z bytu jejího „přítele“. Jana má pocit, že se jí splnil její dívčí sen – má si zahrát v pohádce, čeká ji však nepříjemné zjištění, že není všechno tak růžové, jak se ve světě filmu zdá. Zuzka přiznává ve škole, že je těhotná a zvažuje svatbu s Tondou. Do Renatina života chtějí náhle zasáhnout její rodiče Radim s Miladou, když ztropí v bytě Karla scénu, Renata však jejich „pomoc“ odmítá…(Česká televize)

Loading

Vyprávěj 2 – 2.díl – DDR

3/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

První dovolená (1973)
Poměrně dramatické a smutné léto vylepší dovolená. A tak se nejen Honzík ale i Karel s Evou podívají poprvé k moři! Cílem se má stát německý Prerov, a tak Josef, ač s těžkým srdcem, půjčuje Karlovi svého čtyřkolého miláčka, milované embéčko.
Na cestě rodinka potkává rodinu Kohoutkových, kteří si Dvořákovy vyloženě oblíbí a „pronásledují“ je potom na každém kroku. Karla s Evou to navzdory mírné krizi vztahu spojuje a vypadá to, že dovolená všem vyloženě prospívá, i když ani v Německu není o zajímavé situace nouze, třeba Karlův a Evin první pobyt na FKK nebo věčná snaha zbavit se přízně Kohoutkovic rodinky. Doma zatím Josef trne, zda se s jeho embéčkem v zahraničí nic nestalo, a kvůli tomu napětí se v noci stává náměsíčným. Nejprve si to nechce přiznat, poté zkouší všechny osvědčené tipy kolegů z práce, ale nakonec mu nezbyde, než navštívit psychologa.

Loading

Vyprávěj 2 – 1.díl – Sedmdesátá léta

2.5/5 - (1 {hlasů})

Vyprávěj

Rodinné peripetie (1973)
Je srpen 1973 a v rodině Dvořákových není zrovna veselo. Nejvíce trpí Zuzka, protože Tondu právě odsoudili na 18 měsíců a musí nastoupit k výkonu trestu. Tondovo zatčení vrhá špatné světlo i na samotnou Zuzku, takže ji a její rodiče čeká schůzka se Zuzčiným třídním, protože Zuzce hrozí vyloučení ze školy. Rodiče ani třídní učitel fakt zdaleka netuší, že problémů bude víc, jelikož Zuzka ještě nikomu neřekla, že je těhotná! Eva je s Honzíkem na prázdninách na Slovensku a potkává se znovu s Jurou, kterého od cvičení CO neviděla. Setkání v ní vzbudí smíšené pocity a Eva má strach, že ji Jura začne znovu svádět. Čeká ji ale překvapení.

Loading