Wallander – 3.díl – O krok pozadu

Přidej hodnocení

Wallander

Kolega inspektora Kurta Wallandera, Karl Svedberg se vrací po dovolené do práce a řekne mu, že se mu osobní záležitosti začínají plést do práce. Chce říct více, ale nakonec si to rozmyslí. Wallander je příliš unavený na to, aby se Svedberga vyptával. V předvečer letního slunovratu pořádají v lese piknik tři mladí lidé, Martin Boge, Astrid Hillstromová a Lena Normanová. Kdosi je zastřelí. Astridina matka, Eva Hillstromová , se obrátí na policii, že dostává od dcery pohledy z ciziny se vzkazy, že si s přáteli vyjeli po Evropě. Ukáže se, že rodiče mladých už předtím kontaktoval Svedberg. Svedberg nepřijde do práce a Wallander ho najde doma zastřeleného. Podle příbuzných byl poslední dobou ve stresu. Hlídal jako obvykle dům svého bratrance, který odjel. Podle bratrance byl s nějakou ženou a rozešel se s ní. Wallander najde v bytě u Svedberga ukryté fotografie tří pohřešovaných mladých a fotografii blondýny Louise. Partu mladých na fotografii doplňuje Isa, která se pikniku nezúčastnila. Isa si v sebevražedném úmyslu vezme prášky.

Loading

Wallander – 2.díl – Firewall

Přidej hodnocení

Wallander

Osmnáctiletá Sonja Hokbergová způsobí smrtelné zranění nožem taxíkáři Johanovi Lundbergovi. Při výslechu nespolupracuje a jen prohlásí, že už na tom nezáleží. Její otec sdělí policii, že byla v patnácti znásilněna Lundbergovým synem a taxíkář mu poskytl alibi. Při poruše policejního elektronického systému Sonja z vězení uteče. Její přítel Jonas Landahl má v pokoji tři počítače, na nichž běží nějaký program, o Sonje nic neví. Po odchodu policejního inspektora Kurta Wallanera si sbalí věci a zmizí. Na náměstí u bankomatu je nalezen mrtvý Tynnes Folk. Policie usuzuje na infarkt, ale podle lékařů měl zdravé srdce. Folk byl IT odborník a pracoval i v Africe a podle manželky překypoval plány, jak zachránit svět. Z patologie zmizí Folkovo tělo. Ve městě dojde k výpadku elektrického proudu a někdo se vloupá do trafostanice.

Loading

Wallander – 1.díl – Na špatné stopě

Přidej hodnocení

Wallander

Policista Kurt Wallander je svědkem toho, jak se v poli upálí patnáctiletá dívka, kterou vyděsilo, když se k ní policista přiblížil. Následují další vraždy. Všichni byli po smrti skalpováni. Podle indiánské legendy obětování skalpu osvobodí duši, kterou někdo zneužil. Policie zjistí, že mezi upálenou dívkou a zabitými muži existuje spojitost…(TV Prima)

Loading