Zdivočelá země 2 – 20.díl

2.5/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Maděra se vrátil z vězení a učí se znovu žít v normálních podmínkách. Hledá cestu nejen k Ilonce, ale i ke svým dvěma synům, kteří byli velmi malí, když je viděl naposled, a nemohou si ho pamatovat. Jenže ani na svobodě se netěší klidu, StB se o něj zajímá i nyní a snaží se ho „získat“ ke spolupráci. Maděra nechápe, proč se mu vyhýbá Harry, který se mezitím stal ve Svatém Štěpánu zvěrolékařem. Ten se mu nakonec přizná: má totiž od StB úkol na Maděru donášet. Co s tím? Poradí se s kluky. Někdejší „kaubojové“ dospěli, z kluků jsou muži, kteří už vědí, že život není jen dobrodružství. Harry musí odejít….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 19.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

V květnu roku 1960 je konečně vyhlášena amnestie pro politické vězně, bohužel ale ne pro všechny. Například zrovna z Maděrovy party zůstává ve vězení Lojza. Hlavní hrdina se však konečně vrací domů. Ještě týž den při večeři na oslavu návratu omdlí ze smrtelného nedostatku krvinek. Ve spánku ho pronásledují děsivé noční můry a svou reakcí na ně nechtěně vystraší Ilonku. Maděra také těžce hledá své postavení v rodině i na statku. Teprve na místě svých dětských vzpomínek u bývalé chalupy Birkeho konečně nachází klid a samotu, kterou tak dlouho postrádal….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 18.díl

3/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Je léto roku 1958. Nový bachař přezdívaný „Žabák“ odvádí Maděru na velitelství. Tam vyšetřující soudce Maděrovi oznámí, že byl odsouzen a vězněn protiprávně a že by mohl být propuštěn. Chce ale, aby Maděra podepsal žádost o milost. To Maděra nemůže přijmout. Je to především velké zklamání pro Ilonku, která v tom viděla možnost, jak by se její muž mohl vrátit domů k rodině. Zklamáním končí v této části i mnohé vztahy partnerské. V lágru se Maděra dostává do osobního konfliktu se Žabákem, kterým je systematicky pronásledován….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 17.díl

4/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Antonín Maděra je v komunistickém vězení už sedm let a zdá se mu, že to déle nevydrží. Předstírané zdravotní potíže mu zajistí určitou dobu na izolaci, čímž se mu splní jeho sen – leží v čisté posteli, může se sprchovat a dostává kvalitní jídlo na talíři. Zanedlouho se však snaží své bílé „apartmá“ opustit, protože samotě odvykl. Mezitím vězeň Břeský ve spolupráci s vedením lágru inscenuje útěk. Za to, že kamarády při útěku prozradí, mu vedení slíbilo propuštění. Netuší však, že byl náčelníkem podveden. Na statku se objeví Brabenec a přesvědčí Ilonku, aby poslala stížnost, že byl Maděra odsouzen protiprávně. Bude náhlá nová naděje, že se Maděrův osud změní, reálná?….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 16.díl

3/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

I v tomto dílu budeme svědky trpkých, ale i šťastných chvil, které prožívají hrdinové našeho seriálu. Ty trpké se týkají především Harryho, který se kvůli studiu na veterinářské fakultě zavázal spolupracovat s StB a nyní byl pověřen konkrétním úkolem, který se týká dění ve Svatém Štěpánu. Nenadálá návštěva statku přinese zklamání sovětskému generálovi Dačevovi, který se chtěl setkat s Maděrou. Ten má naopak výjimečně důvod k radosti, když se mezi nově příchozími vězni setkává po dlouhé době se svým blízkým kamarádem Bédou Hulešem, a dokonce se mu podaří dostat ho na svou cimru. Daleko méně důvodů k radosti však přináší Cassidymu to, že ho Ilonka striktně odmítá….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 15.díl

2.5/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Hlavní hrdina našeho příběhu Maděra je ve vězení již pátým rokem. Setkává se s profesorem Chvojíkem, s nímž sdílel vyšetřovací vazbu. Do Svatého Štěpána se vrací Bill jako obvodní lékař. Ilonka má povolenou návštěvu v lágru, ta se vydaří díky cikánovi Bélovi, jehož početná rodina při návštěvě uspořádá velký hluk a zmatek. Maděra je s adventisty ponechán na mrazu a stane se zázrak – není ani trochu omrzlý. Na jaře 1956 se Kanda seznamuje s učitelkou svých dětí Mirkou. Svazáci chystají na hranicích stavbu mládeže: bezpečnostní pás, aby mohla být hranice lépe střežena. S žádostí o pomoc přicházejí na statek. Tam se také znovu objevuje nechvalně známý Hejl, tentokrát jako pověřenec okresu. Chce na statku zlikvidovat poslední koně….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 14.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Ilonka se s dětmi vrací na statek. Blíží se desáté výročí osvobození a stále více se mluví o amnestii pro politické vězně. I z chování samotných bachařů je zřejmé, že je to jisté. Věří tomu i všichni na statku ve Svatém Štěpánu. Jenomže vyhlášená amnestie se vztahuje jen na kriminálníky a řada politických vězňů to psychicky neunese. Někdo spáchá sebevraždu, jiný, jako vězeň Břeský, aby se dostal domů, podepíše udavačskou spolupráci. Knír, který naopak amnestován byl, se vysmívá Maděrovi. Estébáci stále vyhrožují zoufalé Ilonce. Harrymu připomínají, že podepsal spolupráci a chtějí po něm konkrétní informace….(Česká televize)

Zdivočelá země 2 – 13.díl

3/5 - (1 {hlasů})

Zdivočelá země

Třináctým dílem začíná druhá řada seriálu, která byla natočena po velkém diváckém ohlasu předchozích dílů, poprvé vysílaných v roce 1997. Dva roky uplynuly od doby, kdy byl Antonín Maděra zatčen. Ilonka mu ani nestačila říct, že čekají další dítě. Po krutých výsleších následovala fraška se soudem, nespravedlivý rozsudek a pobyt v uranovém koncentračním táboře. Maděrovi pomohlo, že se tam potkal s přáteli z letecké bitvy o Anglii. Současně vrcholí úsilí zničit statek i všechny, kteří zůstali Maděrovi a statku věrní. Po smrti Stalina a vzápětí i Gottwalda sice svitne naděje na změnu k lepšímu, ovšem jen na chvilku. Brzy následují perzekuce: Maděra se ocitá v korekci, po Ilonce estébáci chtějí, aby podepsala spolupráci a hrozí, že jí odeberou děti….(Česká televize)