Zdivočelá země 3 – 32.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Ilonka, kterou vyšetřovatel lstivě přizval k Maděrovu výslechu, nemohla věřit svým očím: kriminalista tvrdil, že kdyby Maděra trochu spolupracoval, mohl by být už doma. Ilonka propadla zoufalství. Nechtěla mluvit ani s dětmi, které čekaly před věznicí. Jediným člověkem, který ji mohl poskytnout útěchu, se stal Lojza. Ráno se ale zhrozila toho, co se stalo, zvlášť když ji vlastní dcera viděla vycházet z Lojzova pokoje. Zraněná Ivanka se svěří Edovi. A Eda svému nadřízenému „orgánovi.“ Velmi záhy to ve vězení vyšetřovatelé sdělí Maděrovi, jenže on jim nevěří. Prostřednictvím advokáta Večeři varoval rodinu, a tak konečně Ivanka mohla vydedukovat, kdo udával. Edu vyhodila a všem to řekla.

Loading

Zdivočelá země 3 – 31.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Antonín Maděra, stále ve vyšetřovací vazbě, najde přítele i ve vězení – setká se se starým spoluvězněm, vyhlášeným zlodějem a synovcem bývalé paní prezidentové Gottwaldové. Hejl zase postoupí o krůček v kariéře: jako čerstvý vedoucí okresní zemědělské správy hned začne štěpánským znepříjemňovat život. Jeho hlavním tématem jsou travní semínka. StB ví, že na statku semínka sklízeli hned ráno po Smajlově svatbě. Jdou se na ně ptát i Dana do pivovaru, kde má právě brigádu. I když divák ví, že udavačem je Eda, osazenstvo statku to ještě netuší.

Loading

Zdivočelá země 3 – 30.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Vehement konečně zvítězil a velká jarní cena přinesla všem radost, ale Maděra se dozvěděl i smutnou zprávu: Beno zemřel. Kromě toho, že ztratil přítele, ztratil i možnost si rychle půjčit peníze na seno. V tu chvíli černí bookmakeři přinesli peníze z výhry. Maděra váhavě kývl na nabídku, že za výhru mohou bookmakeři koupit pro svatoštěpánské seno, kterým se doplní na statku stodola. Sám seno skládal, když se otevřela vrata a estébácká auta osvítila dvůr. Maděra byl zatčen a obviněn z hospodářské kriminality. Horliví estébáci ale samou radostí z toho, že jim konečně sklapla past, odjeli a nezapečetili valník sena.

Loading

Zdivočelá země 3 – 29.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Jana se vrátila s holčičkami z Francie. Trochu ji vyděsilo, že její muž vstoupil do KSČ, ale situaci rychle pochopila. Činorodá Jana zažívala ve Francii nudu a především je šťastná, že jsou zase s Jerrym spolu, protože se mají upřímně rádi. Situace ale není růžová, je jasné, že na statku je udavač, který všechno, co se šustne, donese StB a ta to hned předá na stranický okres, aby tím mohl Vokoun bombardovat a znervózňovat Jerryho. Na statek přijela kontrola z ministerstva a Jerrymu chybí ve stodole seno, kterým přikrmovali tajně koně ve Varech.

Loading

Zdivočelá země 3 – 28.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Ilonka Maděrová sice dala Haně políček, ale vlastně v nitru své duše nevěří, že by jí byl muž nevěrný. A to ani tehdy, když oba manžele Maděrovy zase podusili jen tak zkusmo estébáci. Maděrovi se podařilo přesvědčit Ilonku, že by měla následovat jeho příkladu a uvažovat realisticky. Větší starost mu dělají koně. Vehement v jarní ceně shodil Smajla, a to proto, že černí bookmakeři na něj ze zálohy něčím vystřelili a Vehement se polekal. Nechtěli, aby kůň vyhrál, ale naopak, aby šel s pošramocenou pověstí do budoucí Velké ceny, tu vyhrál a oni pak vydělali víc peněz.

Loading

Zdivočelá země 3 – 27.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Na jaře 1969 potkal Maděra ve Varech na závodišti svou dávnou lásku Hanu Kučerovou, nyní Kalhofenovou von Nissen. Má tu také koně a i když ví, že jí Maděra zabil bratra, její vzpomínky na dávný vztah jsou velmi vřelé. Maděra je v rozpacích a což teprve Ilonka! Jinak politicky přituhlo: Kérly si odskákal svou žalobu na Varšavskou smlouvu, dostal výpověď a odjel někam měřit vodu. Jerry, zoufalý ze ztráty rodiny, na popud všech kamarádů začal uvažovat o vstupu do strany, aby tak zachránil statek před novým předsedou a úplným zničením. Absurdity se vrší: v téže době se Brabenec – definitivně odevšad vyhozený – nastěhoval k Jerrymu.

Loading

Zdivočelá země 3 – 26.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Putna se stal nočním hlídačem na pile a také tam bydlel. Ševčík se chtěl Putnovi pomstít a pilu i s ním zapálit, ale chytrý a statečný Kanda zachránil Putnovi život. Při té příležitosti přišel o ten svůj Ševčík, ale nikdo ho nelituje. Velké štěstí měl Dan, rozhodl se totiž, že po otcově dávném příkladu uteče za hranice, ale představoval si to velmi amatérsky a stěží potokem utekl pohraničářským psům. Ilonka měla díky tomu další nedorozumění se svým mužem: kdyby si dětí víc všímal a hovořil s nimi, nestalo by se to.

Loading

Zdivočelá země 3 – 25.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Mladý muž Eda Hartman, který zachránil Ivanku před znásilněním ruskými vojáky, zůstal na statku jako brigádník a do Ivanky se zamiloval. Náklonnost je oboustranná. Jerryho manželka Jana tajně emigrovala i s oběma holčičkami do Francie. Jerry je zoufalý a chápe odjezd jako zradu. Ani Kérly na tom není nejlíp, má před rozvodem a tahanice o majetek mu na dobré náladě nepřidají. Putna vystoupil ze strany a na jeho místo nastupuje Hejl. A samozřejmě proběhla úspěšná premiéra Braniborů. Vrcholí kauza Ševčík, Putna si zachrání život v poslední chvíli.

Loading

Zdivočelá země 3 – 24.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Benova návštěva na statku všechny ve svízelné okupační situaci povzbudila. Jednak je Beno moudrý a zkušený a jeho názory jsou pro svatoštěpánské relevantní, jednak je s ním legrace. Všichni vidí, že i Beno v jejich společnosti ožil, když mu, vozíčkáři, umožnili jízdu na koni a chovají se k němu bez falešného sentimentu. Společně s Benem přijel na statek i Lojza, další kamarád a spoluvězeň, a bude pracovat jako brigádník. Proradný Hejl zaslechne na Svobodné Evropě komentátorský názor, že tu okupanti zůstanou, lekne se a chce zmařit představení Braniborů.

Loading

Zdivočelá země 3 – 23.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Štěpánští studují Smetanovu operu Braniboři v Čechách. Nebudou ovšem zpívat, ale s o to větším elánem recitovat. Ševčík (P. Nový) ukradl na náměstí náklaďák a chystal se přejet na lesní cestě Kandovu Mirku (V. Jeníková), protože chtěl Kandu (J. Schmitzer) připravit o nejbližšího člověka. Naštěstí se mu to nepodařilo. A pak mu Hejl (R. Holub) prozradil, že v Ševčíkově zatčení nemá prsty Kanda, ale Putna (J. Lábus). Ševčík začíná Putnu promyšleně psychicky týrat. Maděra (M. Dejdar) a Jerry (J. Wehrenberg) vyjednají v Karlových Varech na státním závodišti přípravu svých dvou koní, na jaře s nimi chtějí závodit.

Loading

Zdivočelá země 3 – 22.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Maděra (M. Dejdar) si díky uvolnění v 60. letech mohl splnit svůj sen – chová jezdecké koně a spolu s rodinou žije poměrně spokojeným životem. Oba synové studují, Ivanka (H. Vagnerová) pracuje v místní knihovně a zamilovala se do Harryho. Zatímco Maděrovi před spaním řeší všední starosti, vojska „spřátelených armád“ se chystají přepadnout republiku. V noci na 21. srpna 1968 vjedou tanky až na dvůr. Celá země je otřesena.

Loading

Zdivočelá země 3 – 21.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Na statku ve Svatém Štěpáně žijí Maděra (M. Dejdar), jeho žena Ilonka (J. Hubinská) a jejich tři děti spokojeným životem, plným nadějí. Díky společenskému uvolnění šedesátých let si mohl splnit Maděra svůj sen – chová závodní koně a ti nejlepší aspirují na cenné trofeje. Koně ovšem patří JZD, jehož je Maděra členem. JZD vede Jerry (J. Wehrenberg) a z bývalých „kaubojů“ tam pracuje ještě Pýt (V. Chalupa) a Smajl (Z. Fric). Dalšími zaměstnanci jsou někteří členové romské rodiny Dóbayových. Ilonce se občas zdá, že její muž svou práci miluje víc než rodinu.

Loading