Zdivočelá země 4 – 45.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

V dnešním díle čtvrtá série končí. V epilogu se přeneseme přes jedenáct let: přišla svoboda, komunismus padl. Maděra bude slavit své pětasedmdesátiny. Díky iniciativě jeho přátel z RAF přislíbil účast na oslavě, jak jsme viděli v prvním díle, i prezident Havel. Ale než k oslavě dojde, osudy některých postav se dramaticky dovrší. Věříme, že si poslední díl ságy, která zobrazila v pětačtyřiceti dílech pětačtyřicet let historie této země, nenecháte ujít. Neskromně doufáme, že obraz Maděrova rodu ve vás zanechá opravdový dojem…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 44.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Nejdramatičtější zápletkou dílu jsou události kolem Dannerových sošek. Jsou tři, originál a dvě kopie. Střet mezi kumpány o sošky je natolik tvrdý, že zůstanou dva mrtví: starý sklář a Svěrka. Podezření z vraždy shodou okolností ulpí na Kandovi, který zůstal na scéně v bezvědomí s nastrčenou pistolí v ruce.
Ilonka doma apeluje na Maděru, aby nějak v té historii zasáhl a Kandovi pomohl. Ale Maděra už s vnějším světem nechce nic mít. Vždycky se vše nakonec obrátilo proti němu…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 43.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Maděrův úhlavní nepřítel Žabák, jak poznáme v jedenáctém díle, má svou věc promyšlenu. Ví, jak člověka znejistit, jak způsobit, aby pociťoval strach, i když se třeba ve skutečnosti ani nebojí. Ví, že Maděru zasáhne prostřednictvím jeho bližních. A zatímco strojí úklady, spřádá se Maděrův osud jinde, ve sklárnách v Boru, v případě, který se ho jakoby ani netýká. Danner, Zikmund a Svěrka, kteří usilují o kopie vzácné sošky, si mezi sebou vyřídí účty opravdu brutálním způsobem, v němž nechybí zbraně a mrtví…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 42.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Do Lučin přijel ze Západního Německa Danner, Maděrův spolužák, kterému patřil lučanský dům. Chtěl si ho prohlédnout, ale nakonec ho nejvíc zajímal sklep. Když návštěva odjela, Maděra s Kandou se dali do průzkumu: a když odklidili harampádí, uviděli vyčuhovat z cihlové zdi kus provazu. Co bylo ve skrýši, uvidíme v desátém díle: cennosti, hodiny, skleněné bibeloty… a jedna na první pohled patrná vzácnost. Oba přátelé úkryt uzavřou, jak byl. Připadá jim, že to je spíš načasovaná bomba než poklad…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 41.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

V dalším díle, který shlédneme, je nám ho jistě líto, protože je hodně pomlácený. Ale všechno zlé je pro něco dobré: Jelena ho ošetřuje a nastěhuje se k němu, v družstvu bude zaměstnána jako účetní. Zdá se, že Bajčakova protekce pomohla a pro Hejla bude těžké družstvu škodit. Ivance znova vstoupí do cesty Eda, tentokrát doslova. Hovoří o lásce, straší a vyhrožuje, pak zase nabízí ochranu celé rodiny. Ivanka je statečná. I když by ho nejspíš nejraději objala, neřekne ani slovo a naordinuje si zajímavý protilék. Do Lučin přijede návštěva ze Západního Německa a okolo Lučin se začnou splétat nebezpečné smyčky. Jako všude, kde jde o poklad…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 40.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Ivanka se konečně odhodlala vzít Radka na milost, ale cestou na zásadní schůzku na ulici uviděla Edu. Rozrušilo ji to tolik, že se Radkovi rychle omluvila a utekla. Eda je onou posilou, kterou slíbili Žabákovi. Začal se vtírat do Ivančiny přízně. Ivanka byla jako kámen, ale vnitřně je zoufalá. Edu stále miluje. Hejl pokračuje ve svých intrikách: domnívá se, že svou další past proti lučinským sklapne díky semínkům na anglické trávníky. Jenže jeho škodolibé těšení na vítězství nebude mít dlouhého trvání: na křtinách Maděrova a Ilončina vnuka na Slovensku se najde pro naše hrdiny záchranné lano. Nejhůře se povede v tomto dílu Ivance Maděrové. Eda se rozhodne, že ji o své lásce přesvědčí. Ale nebude to Radek, kdo se jí zastane. Rytíř smutné postavy Harry sice už miluje Jelenu, ale ví, co Edovi dluží…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 39.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

V Praze na ministerstvu vnitra jsme náhle potkali Žabáka: chtěl přeložit do pohraničí. A dostane personální výpomoc, někoho, kdo to v Krušných horách dobře zná. Žabák také už vyslýchá Imreho, kterého kvůli podpisu Charty zatkli esenbáci přímo v lese při práci. Uvidíme, že Imre si ve vězení připadá jako lapené zvíře. Naštěstí ho díky Večeřovi brzy pustí, poněvadž vyslýchající důstojník neodolá a poctí Imreho několika rasistickými urážkami a Večeřa pohrozí u soudu skandálem. Jana vyčte Maděrovi, že nepodepsal Chartu. Ale jeho syn Dan mu naopak poděkuje: vždyť právě tím ho otec zbavil jeho vlastního dilematu a výčitek. Byl mu příkladem, jak mít rozum a zavčas couvnout. Maděra má pocit, že selhal a že všechno zlo, které se kolem rodiny a statku děje, si může přičíst na svůj vrub…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 38.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Brabencova chalupa patřila známému svatoštěpánskému lumpovi Zikmundovi, který v Praze, jako vedoucí starožitnictví, zdatně šmelí. Pomáhá mu Svěrka, také známý lump. Pracuje jako sklářský mistr v Železném Brodu a načerno vyrábí padělky vzácných exemplářů. Jerry kvůli opileckému parkuru uvalí na Maděru trest: zakáže mu práci s koňmi. A Jana nabízí k podpisu listiny Charty 77. Všichni s obsahem souhlasí, ale kdo se odváží podepsat? Má pravdu Brabenec, když cituje údajná slova Václava Havla, že on si může revoltu odvolit, protože má peníze a nemá děti? Vokoun před podpisem co nejpřísněji varuje. Za loajalitu bude uznalý: družstvo může začít třeba s chovem koní…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 37.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Tento díl přinese odhalení, kdo stojí za Harryho přepadením. Na návštěvu do Lučin přijedou rodiče Katky ze Slovenska, což znamená pro Jerryho lidi naději na pomoc proti byrokracii a zvůli. Brabenec si koupí na stáří chalupu a tím přivede do děje nechvalně proslulé staré známé. Kanda s Maděrou si zaskáčí parkur o ceny: vítěz i poražený mají nárok na jedno pivo. Jenže je, a to po mnoha kolech, nachytá rozezlený Jerry. Konec pátého dílu v Husákově bezčasí rozčeří Charta 77…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 36.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Kérly na doporučení podnikového šoféra Geodezie, kterému při měření vody v maringotce u vrtu soukromě poskytoval právní rady, dostal místo právníka v témže podniku, ale musel slíbit, že vstoupí do strany: ne zrovna do komunistické, ale do kterékoliv strany Národní fronty. Ředitel Geodezie mu doporučil Lidovou stranu. A k tomu dostal Kérly ještě klíče od podnikového bytu, což mu přišlo velmi vhod, protože se znovu sblížil se svou bývalou ženou Simonou…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 35.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Po čase Jerry zjistil, že Maděra na sociálním úřadě ještě nebyl a vytkne mu to přede všemi v jídelně. Musel také všem situaci vysvětlit a všem se zdála docela logická. Dokonce Maděrův syn Dan se nechápavě otce zeptá, proč tam ještě nezašel. Maděra si připadá zbytečný. Starý a nepotřebný. Vždyť mu donedávna říkali všichni šéfe. Věrný přítel Kanda se mu snažil jeho bolestínství vymluvit: stáří je života běh. Na důchodovém úřadě to není jednoduché: Maděra uvádí, že deset let fáral, ale v občance to nemá. Jak se počítá do důchodu vězení? Nepočítá…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 34.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Nový agronom Radek Nerad pracuje dosud jako brigádník, ale rád by v Lučinách zůstal natrvalo: líbí se mu Ivanka Maděrová, i když odezvu na své dvoření zatím nenašel žádnou. Jerry Radka potřebuje, ale nemá pro něj tabulkové místo. Rozhodl se, že odsune Maděru do důchodu a bude ho dál zaměstnávat jako pracujícího důchodce. A bez okolků mu to řekl. Dotčený Maděra tomu snad na poprvé ani nevěřil. Vždyť mu donedávna všichni říkali šéfe…(Česká televize)

Loading

Zdivočelá země 4 – 33.díl

Přidej hodnocení

Zdivočelá země

Setkání na Hradě tvoří rámec seriálu, ale jeho vlastní děj nás bezprostředně přenese do února 1976. Předsedu JZD Štěpán Jerryho si předvolal Hejl, stále ještě ředitel Okresní zemědělské zprávy. Úhlavní nepřítel štěpánských Jerrymu s potěšením sděluje, že jejich statek zabírá Ministerstvo vnitra a zřídí v něm školicí středisko. Znamená to, že se všichni musí vystěhovat a že nejen majetek družstva, ale i jednotlivé rodiny jako zaměstnanci přejdou do okolních JZD. František Brabenec právě slaví svoje sedmdesáté narozeniny v hostinci u Bílého koně a Jerry zprávou všechny gratulanty ohromí…(Česká televize)

Loading