Život je ples – 16.díl – Nebe je modrý a zlatý

Přidej hodnocení

Život je ples

V domově vrcholí přípravy oslav 50. výročí od jeho založení. Stará Rašková (Alena Vránová) se stane tváří reklamní kampaně na počítače pro seniory a za svůj honorář nakoupí pro členy sboru kostýmy a rekvizity. Všechny zaskočí zpráva, že děda Požár byl zpopelněn bez obřadu. Kryštof (Adam Mišík) ale touží splnit mu poslední přání, a tak Požárové (Pavlína Mourková) ukradne urnu s popelem. Pro svůj plán získá nového spojence. Bývalá ředitelka Tůmová (Vilma Cibulková) zažije další zklamání se svým synem. Rozhodne se, že se už nedá okrádat a vydá ho do rukou spravedlnosti…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 15.díl – Podezření

Přidej hodnocení

Život je ples

Požárova (Radek Brzobohatý) nemoc se dostala do konečného stádia. Trpí velkými bolestmi, a tak požádá Lindu (Berenika Kohoutová) o větší množství léků na spaní, aby mohl se životem skoncovat sám. Linda si s jeho prosbou neví rady a řeší otázku, jak se správně zachovat. Vyptává se seniorů v domově, co si myslí o eutanazii, volá i Jane do Británie. Dokonce si jde pro radu i ke svému otci, faráři Řípovi (Igor Bareš). Ten ale reaguje podrážděně a dceru ani nevyslechne…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 14.díl – V sedmém nebi

Přidej hodnocení

Život je ples

Lukáš (Petr Lněnička) připravuje spuštění projektu alarmu a senioři nadšeně zkouší pod taktovkou Lindy pěvecké vystoupení k 50. výročí domova. Soukromý život mladého ředitele má ale trhliny. S Jane (Tereza Martinková) se znovu pohádají a Lukáš se ve slabé chvilce intimně sblíží s Radkou (Lenka Zahradnická). Radka se do něj zamiluje, ale Lukáše trápí výčitky svědomí a Radce se vyhýbá. Děda Požár (Radek Brzobohatý) se dozvídá, že mu do konce života nezbývá již mnoho času. Kryštofovi (Adam Mišík) se nakonec přece jen podaří přemluvit Nebeského (Miroslav Etzler), aby nechal dědu Požára pilotovat letadlo. Splní mu tak velké přání, v jehož uskutečnění už nedoufal…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 13.díl – Výlet

Přidej hodnocení

Život je ples

V konkurzu na nového ředitele domova nakonec přece jen zvítězí Lukáš (Petr Lněnička). Jeho anglická přítelkyně Jane (Tereza Martinková) rychle překoná zklamání z toho, že ze stěhování do Británie nic nebude a s Lukášem se usmíří. Do domova přichází nová klientka Milada Šimková (Jitka Smutná) a nastěhuje se k Rozárce na pokoj. Milada jako bývalá zdravotní sestra je až chorobně pořádkumilovná a když Rozárku, která naopak na pořádek příliš nedbá, začne peskovat, obě dámy se hned první den pohádají…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 12.díl – Rozárka s Trampem jedou na vandr

Přidej hodnocení

Život je ples

Rozárka (Daniela Kolářová) se definitivně přestala upínat na svoji rodinu a s novou energií přijímá pobyt v domově. Neodmítá ani pozornosti Trampa (Jiří Krampol) a dokonce mu pomůže překonat nečekané rozpaky při jejich sbližování a vyjede si s ním na vandr. Výlet ale neproběhne zcela podle Trampových představ a on bude okolnostmi donucen odložit image neporazitelného světáka a sebejistého svůdce. Tahle akce prověří charaktery obou a navíc bude i symbolickou výzvou pro ostatní seniory, že na splnění jejich snů není nikdy pozdě… Zvědavou a leckdy netaktní drbnu Raškovou (Alena Vránová) poznáme i z té lepší stránky. Její organizační schopnosti a dovednosti při práci s počítačem pomohou Edovi (Stanislav Zindulka) při hledání vnuka Filipa a nepraktické Izabele (Jana Štěpánková) poradí, jak zvládnout úředního šimla…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 11.díl – Štěně

Přidej hodnocení

Život je ples

Rozárka (Daniela Kolářová) se nemůže dočkat návštěvy své vnučky, a proto se za ní vydá sama. Namísto setkání ji však čeká nepříjemné překvapení – její zeť dům prodal a odstěhoval se neznámo kam. Rozárka definitivně pochopí, že již nikdy nebude žít se svojí rodinou. V hluboké depresi se bezcílně toulá městem, ocitne se na večírku ve squattu, nad ránem na mostě potká dalšího ztroskotance, syna Lízy Lupáčové, Hynka Nebeského (Miroslav Etzler) a spřátelí se s ním. Během noci plné zvratů konečně sama nachází nadhled nad svoji situací a vrací se do domova. Tam se jí dostane nečekaně milého přivítání…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 10.díl – Konkurz

Přidej hodnocení

Život je ples

Lukáš Řípa (Petr Lněnička) by rád kandidoval na funkci ředitele, a tak se snaží vyvrátit obvinění, která se na jeho hlavu snesla díky anonymnímu udání. Zdá se, že se stal obětí podvodu, důkazy ale svědčí proti němu a v konkurzu by mu zlomily vaz. Lukáš se rozhodne odstoupit, nakonec však získá nečekaného spojence. Rašková (Alena Vránová) chce najít důkazy, že autorem anonymu o poměrech v domově je Bareš (Oldřich Vlach). Vloupá se kolegovi do soukromí, ale výsledkem je nakonec překvapivé odhalení. Ben (Michal Novotný) má na rozdíl od Táni (Lenka Vlasáková) pochopení pro Josefíniny (Iva Janžurová) trampoty s mobilem, a tak se i přes velký věkový rozdíl spolu sbližují.

Loading

Život je ples – 9.díl – Návrat ztraceného syna

Přidej hodnocení

Život je ples

Uběhlo několik měsíců a prozatímní ředitel domova Lukáš Řípa (Petr Lněnička) se připravuje na výběrové řízení. Na městský úřad však přichází anonymní dopis, ve kterém je obviněn z omezování práv klientů, ohrožování jejich zdraví a špatného hospodaření. Kdo je autorem se můžeme jen domýšlet, ale podezření obyvatel domova padá na Bareše (Oldřich Vlach)…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 8.díl – Závěť

Přidej hodnocení

Život je ples

V domově není vše tak, jak by mělo být, ale zdá se, že ředitelka Tůmová (Vilma Cibulková) v úřadě umí dobře chodit a má vše pod kontrolou. V seriálu se poprvé objeví nová postava, jistý Žumbera (Matěj Hádek), který vystupuje jako student psychologie. Přichází za účelem sebrat materiál pro svoji diplomovou práci. Chová se však zvláštně, a tak divák od počátku tuší, že sleduje ještě nějaký jiný cíl. Ale jak hluboce zasáhne do života domova a ředitelky Tůmové, bude pořádným překvapením…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 7.díl – Miss Starý koleno

Přidej hodnocení

Život je ples

Situace okolo pana Požára (Radoslav Brzobohatý) se dramatizuje. Jeho fyzický i psychický stav se v „péči“ jeho snachy (Pavlína Mourková) hodně zhoršil a místo bývalého pilota vidíme zlomeného starého muže. Dědu Požára nejvíce mrzí, že nedokázal najít závěť svého syna, protože je přesvědčený, že existuje a že pamatuje i na Táňu (Lenka Vlasáková) s Kryštofem (Adam Mišík). Kryštof se ukáže jako muž činu. Začne řešit týrání dědy a dokonce se pustí na vlastní pěst do hledání závěti. Zprvu to vypadá na úplné fiasko, ale nakonec se situace nečekaně obrátí. V domově konečně proběhne očekávaná soutěž Miss Starý koleno. V podání okouzlujících seniorek (Květy Fialové, Daniely Kolářové, Jany Štěpánkové a Aleny Vránové) je přehlídka okořeněná hereckou kreací. Jen ten název ředitelka Tůmová (Vilma Cibulková) nedokáže skousnout. Což ale nikomu nevadí, hlavně Líza Lupáčová (Květa Fialová) je štěstím bez sebe, protože se ukazuje, že láska kvete v každém věku a navíc prochází žaludkem…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 6.díl – Rozárka jde na večeři

Přidej hodnocení

Život je ples

Rašková (Alena Vránová) se v roli obchodnice našla a rozjíždí v domově další podnikání. Rozárka (Daniela Kolářová) se konečně dočká pozvání na rodinnou večeři, kde jí v vnučka Marika(Lucie Šteflová) připraví kuře podle jejího receptu, ale v průběhu návštěvy se naplno ukáže to, co vlastně věděla od samého počátku, totiž že ji zeť podvedl. Překvapivě se ale ukáže, že také světácký Tramp něco předstírá. I s jeho pomocí Rozárka konečně sobě i ostatním přizná, kde je opravdu doma…(Česká televize)

Loading

Život je ples – 5.díl – Senior bazar

Přidej hodnocení

Život je ples

Aktivity se v domově rozbíhají na plné obrátky. Senioři si s elánem budují bazar s obnošeným šatstvem. A obávaný internetový kroužek? Ten se ukáže být nejen prostorem, kde se dá zvládat úskalí tohoto nového média, ale i místem plným naděje. Internet má své kouzlo i pro dříve narozené. Bývalá trafikantka a zájmová šmelinářka Rašková (Alena Vránová) se stává distributorkou kosmetiky. Její obchodní talent je nesporný a proráží i u klientely domova. Děda Požár (Radek Brzobohatý) se nedokáže smířit s myšlenkou, že by jeho předčasně zesnulý syn vnuka Kryštofa nezabezpečil a pátrá po závěti. To však vyvolá jen další zlobu jeho snachy (Pavlína Mourková), která dědu začíná týrat. Dokáže si bývalý letec z těžké situace pomoci sám, nebo na sobě nechá páchat bezpráví? Naštěstí je tu ještě Kryštof (Adam Mišík), který se svého nově nalezeného dědečka nehodlá vzdát.

Loading

Život je ples – 4.díl – Babička Josefína

Přidej hodnocení

Život je ples

Tánina maminka Josefína (Iva Janžurová) se rozhodla zachránit svou dceru i proti její vůli. Zatím to však spíš vypadá, že obrací relativně poklidnou domácnost vzhůru nohama. Táňa si mezitím pomalu zvyká v domově seniorů, kde společně chystají divadelní akci spojenou s volbou královny krásy. Na internetový kurs přichází vdovec Bořek Jasan (Ladislav Trojan) v domnění, že jde na seznamku. Po 50letém manželství najednou zjišťuje, že samota se těžko snáší. Rašková (Alena Vránová) si z něj začne utahovat, ale Líza Lupáčová (Květa Fialová) má pro smutného muže pochopení. Přeskočí mezi nimi jiskra. Linda Řípová (Berenika Kohoutová) nastupuje do domova seniorů za trest na brigádu jako pečovatelka. A Linda dává ostentativně najevo, že ji dění v domově nezajímá.

Loading

Život je ples – 3.díl – Děda Požár

Přidej hodnocení

Život je ples

Naděje Táni (Lenka Vlasáková) na lepší práci a oživení staré lásky se zbortí. Nastupuje do domova seniorů jako pečovatelka, zažívá první střety s ředitelkou Tůmovou (Vilma Cibulková) a poznává i méně příjemné stránky této práce. Její syn Kryštof (Adam Mišík) chce poznat svého dědečka (Radoslav Brzobohatý), kterého dosud nikdy neviděl. Davidova manželka Zdeňka Požárová (Pavlína Mourková) je ostře proti. Kryštof se s dědou Požárem přece jen setká a začne mezi nimi vznikat silné pouto. Tramp (Jiří Krampol) propaguje práva seniorů na sexuální život a požaduje na ředitelce Tůmové zavedení nové terapie, tzv. léčbu sexem.

Loading

Život je ples – 2.díl – Táňa hledá práci

Přidej hodnocení

Život je ples

Největší jejich starostí je dcera Linda, která se na místo docházky do školy a studia klasické hudby, věnuje skládání písniček a hraní na kytaru. Seznámili jsme se také se starostmi herečky oblastního divadla Táni Fialové (Lenka Vlasáková), která žije sama s dospívajícím synem Kryštofem (Adam Mišík). Táňa je nucena řešit základní existenční starosti. Je nucena odejít z divadla a okolnosti ji zavedou do domova seniorů, kde vezme záskok za úspěšnou kolegyni z divadla. Čtení ze Saturnina se nakonec vyvine v povídání si o trablech života. Celou akci ale nabourá Tramp, který začne předčítat na divadelním kroužku erotické pasáže z knihy Kateřiny Janouchové O orgasmu. Dojde k ostrému střetu mezi ním a upjatou ředitelkou Tůmovou (Vilma Cibulková). Ukazuje se, že v domově seniorů dokáže být pěkně rušno….(Česká televize)

Loading

Život je ples – 1.díl – Hlas shůry

Přidej hodnocení

Život je ples

Rozárka se seznamuje s personálem i ostatními obyvateli domova. S upjatou a konzervativní ředitelkou Pavlou Tůmovou (Vilma Cibulková), mladým a progresivním manažerem Lukášem Řípou (Petr Lněnička) i dobrosrdečnou sociální pracovnicí Sandrou Drahokoupilovou (Jana Zenáhlíková). Stává se spolubydlící místní krasavice Lízy Lupáčové zvané Miss staré koleno (Květa Fialová) a zdědí postel po nedávno zemřelé vědmě Žofii Zvonkové. Poznává drbnu Raškovou (Alena Vránová), kutila Edu Vavrouška (Stanislav Zindulka), starého bručouna Frantu Bareše (Oldřich Vlach), bývalou politickou vězenkyni Izabelu Švarcovou (Jana Štěpánková) i lamače ženských srdcí Trampa (Jiří Krampol)…(Česká televize)

Loading