Zločin 2 – 10.díl

4/5 - (1 {hlasů})

Premiér Gert Grue Eriksen za sebou nelítostně zametá. Vyhodil nejen ministra spravedlnosti Thomase Bucha, ale i ministra obrany, který mu předal zásadní důkaz, jenž naznačoval, že ve skutečnosti za vším stojí premiér. Výjezd Lundové a Strangeho do Afghánistánu sice neprokázal vinu předchozího hlavního podezřelého v sérii vražd členů bývalé jednotky Jense Petera Rabena, ale nakonec přesto přinesl zásadní zvrat. Na místě, kde Rabenovo družstvo odolávalo střelbě Tálibánu, byly za pomoci místní policie a domobrany nalezeny ostatky civilistů i psí známka se jménem důstojníka Pera K. Mollera, který ale v době incidentu již byl dávno pohřbený v Dánsku. Dramatické zakončení případu a s ním i druhé série oceňovaného seriálu Zločin přinese nejen závěrečné odhalení, ale ještě celou řadu dalších velkých zvratů…(Česká televize)

Zločin 2 – 9.díl

Přidej hodnocení

Ulrik Strange sice byl opakovaně Jensem Peterem Rabenem označen jako tajuplný dánský důstojník Perk, který měl v Afghánistánu zavraždit civilisty, ale ocitá se mimo podezření. Spolu se Sarah Lundovou letí do Afghánistánu vyslechnout bratra jednoho z Rabenových mužů, který je aktuálním podezřelým číslo jedna. Otec Rabenovy manželky plukovník Torsten Jarnvig zjistil, že jeho zástupce v době incidentu v Afghánistánu, současný major Christian Sogaard, mu nepředal informace, že v dané oblasti tehdy operovala jednotka dánských speciálů. Zatímco Lundová a Strange pátrají v Afghánistánu, policejní jednotky pod vedením Brixe směřují do kasáren. Politická kariéra ministra spravedlnosti Thomase Bucha visí na vlásku, a schůze vládních představitelů, kterou svolal proti premiérovi, se může snadno obrátit proti němu samotnému…(Česká televize)

Zločin 2 – 7.díl

Přidej hodnocení

Sarah Lundová je za netaktní exhumaci těla dánského důstojníka Pera K. Mollera odvolána z případu. Zatímco policie si nad celou situací myje ruce, naváže s Lundovou kontakt jednak uprchlý veterán Jens Peter Raben, ale také ministr spravedlnosti Thomas Buch. Ten totiž ve svém pátrání po spojitosti svého předchůdce s kauzou v Afghánistánu a zavražděnou armádní advokátkou Annou Dragsholmovou narazil u ministra obrany i ve vládě na zeď mlčení. Lundová pokračuje v pátrání na vlastní pěst a zjišťuje, že někdo si zřejmě přivlastnil identitu zemřelého Pera K. Mollera. A série vražd, inscenovaných jako teroristické útoky na osoby napojené na Rabenovu jednotku, má další oběť…(Česká televize)

Zločin 2 – 6.díl

4/5 - (1 {hlasů})

Jens Peter Raben zůstává posledním žijícím členem své jednotky. Lisbeth Thomsenová, která mu pomáhala na útěku a policii řekla, že v Afghánistánu došlo k vraždám civilistů, v němž údajně figuroval jistý dánský důstojník Perk, byla zavražděna trhavinou, kterou někdo ukradl z vojenského skladu. To je ovšem pouze jedna z celé řady stop, které vyšetřovatelku Sarah Lundovou směřují k armádě a kasárnám Rabenova družstva. Lundová se jako v případě vraždy Nany Birkové Larsenové stále zarytěji zahrabává do případu a upíná se k dopadení pachatele, což se projevuje na jejím vztahu k rodině, kolegům i lidem, s nimiž přichází během vyšetřování do styku. Co odhalí exhumace těla dánského důstojníka Pera K. Mollera? A jak ministr spravedlnosti Thomas Buch naloží s informací, že o spojitosti jeho předchůdce s vraždami i o vojenském soudu s Rabenovým družstvem věděl ministr obrany, který se nyní celou věc snaží zahladit?…(Česká televize)

Zločin 2 – 5.díl

4/5 - (1 {hlasů})

Výslech Lisbeth Thomsenové, spolu s uprchlým Jensem Peterem Rabenem poslední žijící z jednotky, jejíž členy někdo systematicky vraždí, naznačil, že během nasazení v Afghánistánu opravdu mělo dojít k incidentu, kde zřejmě byli zavražděni civilisté. Jenže v souvislosti se zabíjením uvedla nikoli Rabena, ale jakéhosi záhadného dánského důstojníka. Thomsenová ovšem za pomoci Rabena vyšetřovatelům utekla, a navíc Sarah Lundová s kolegou Ulrikem Strangem nejsou evidentně jediní, kdo je oběma veteránům v patách. Současně dochází k odhalení, že první oběť série vražd, vojenská advokátka Anna Dragsholmová, se před smrtí setkala s bývalým ministrem spravedlnosti a žádala ho o znovuotevření a prošetření případu, v němž figurovali členové Rabenovy jednotky…(Česká televize)

Zločin 2 – 4.díl

5/5 - (1 {hlasů})

Série teroristicky motivovaných vražd má další oběť, opět je jí veterán z jednotky nasazené v Afghánistánu. Veterán Jens Peter Raben, který uprchl z ústavní péče, se snaží navázat spojení se bývalými členy své jednotky z Afghánistánu, neboť chce na vlastní pěst přijít na kloub vraždám. Sarah Lundová odhalila, že první oběť, vojenská advokátka Anna Dragsholmová, zastupovala během slyšení před vojenským soudem jednotku, v níž byl Raben i jeho zabitý přítel Allan Myg Poulsen. Ministr spravedlnosti Thomas Buch na chvíli zažehnal obvinění, že jeho předchůdce a úřad zatajili hrozbu teroristického útoku. Ale současně zjišťuje, že spojení mezi bývalým ministrem spravedlnosti a první obětí sahá mnohem dále než pouze k formálnímu předání spisu od rozvědky o její smrti. Podle nalezeného osobního diáře s ní měl před její smrtí dvě schůzky. Zadržený islamistický radikál Abdel Hussein Kodmani naznačuje, že vraždy nejsou dílem fundamentalistů, ale někoho, kdo chce fundamentalisty očernit v očích veřejnosti…(Česká televize)

Zločin 2 – 3.díl

4/5 - (1 {hlasů})

Bývalý voják Jens Peter Raben utekl z ústavní péče. Ačkoli by se mohlo zdát, že ho k útěku vedlo zamítnutí žádosti o ukončení léčby, od kterého si sliboval návrat k rodině, hlavním důvodem bylo, když se od policie dozvěděl o vyšetřování teroristických vražd. Navzdory tomu, co řekl Sarah Lundové, totiž obě oběti znal a spojuje ho s nimi účast na jedné misi v Afghánistánu. Vyšetřovatelé mezitím narážejí u armády na hradbu mlčení, a navíc jsou omezováni vyššími pravomocemi rozvědky, která zřejmě sleduje v celé věci vlastní cíle. Nový ministr spravedlnosti Thomas Buch se dozvídá, že jeho předchůdce byl již záhy po nalezení první oběti informován rozvědkou o možnosti, že se jedná o teroristicky motivovaný čin. Bohužel toto zjištění přichází nikoli od jeho spolupracovníků, ale z médií…(Česká televize)

Zločin 2 – 2.díl

3/5 - (1 {hlasů})

Sarah Lundová přemluví svého bývalého nadřízeného Lennarta Brixe, aby jí vzal alespoň dočasně zpátky a nechal ji vyřešit případ, s nímž se na ni obrátil o pomoc. Její návrat na oddělení se neobejde bez nevyřčených antipatií členů sboru. Odstup si zachovává také Brix a Lundovou čeká vyjednávání pozic autority s novým kolegou Ulrikem Strangem, kterého si po událostech s předchozím parťákem Janem Meyerem nechce pouštět k tělu. Případ se komplikuje, když vyjde najevo, že co se původně jevilo jako vražda z vášně, byla teroristicky motivovaná poprava, k níž se záhy přihlásí organizace Muslimská liga. Tyto události zásadně ovlivňují vládní hlasování o reformách protiteroristického zákona. Policisté navíc najdou zavražděného profesionálního vojáka Allana Myga Poulsena. Obě vraždy spojují zlomené vojenské psí známky nalezené u mrtvol…(Česká televize)

Zločin 2 – 1.díl

3.5/5 - (2 {hlasů})

Ačkoli odhalila vraha Nanny Birkové Larsenové, byla tvrdohlavá vyšetřovatelka Sarah Lundová odvolána od kodaňské policie. Její soukromý život se vlivem případu rozpadl, a tak namísto původně vyhlíženého rodinného štěstí se švédským přítelem žije nyní sama v pohraničním zapadákově, kde pracuje u celní správy. Za zahořklou ženou přijede inspektor Ulrik Strange s prosbou od jejího bývalého nadřízeného Lennarta Brixe. Ten chce, aby pomohla vnést světlo do nejednoznačného případu, který se na první pohled jeví jako vražda v afektu mezi manželi v rozvodovém řízení. Proč ale potom vrah oběť přivázal k památníku dánského odboje? Ve stejnou dobu je do úřadu ministra spravedlnosti jmenován politický zelenáč Thomas Buch, jenž má v zájmu vládnoucí strany prosadit balíček reforem protiteroristického zákona. Mezitím v léčebně čeká na rozhodnutí žádosti o ukončení ústavní péče bývalý voják Jens Peter Raben. Osudy těchto postav a jejich kolegů i blízkých se začnou protínat, když Lundové nedá původně odmítnutá nabídka od Brixe spát. Na místě vraždy odhalí zásadní stopy, které nasvědčují, že se jedná o něco mnohem většího a závažnějšího než jen manželskou hádku, a že tato mrtvola zřejmě nebude poslední…(Česká televize)