Zločiny Velké Prahy – 10.díl – Host do domu

4/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Vánoce v domě zlatníka Vejvody (M. Vašut). Do štědrovečerní atmosféry vstupují dva tajemní mniši s prosbou o pohostinství a ochranu před sněhovou bouří. Zlatník je zbožný muž a jejich prosbě vyhoví. Ráno jsou mniši pryč, prostě zmizeli. Zato se objevila mrtvola zlatníka se smrtelnou ranou na hlavě. Zmizel Vejvodův zlatý křížek, který zlatník nosil na krku. Zkrátka vánoční vražda, ze které nemá vrchní inspektor Budík (J. Plesl) a jeho muži žádnou radost. Nicméně jsou policisté a musí sloužit i o Vánocích.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 9.díl – Tajemství

4/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Žofie Půlpytlová (P. Lustigová), bohabojná žena, je zastřelena v lesíku na pokraji Prahy. Její muž (P. Veselý) je bývalý legionář a alkoholik, střílející v opilosti po krysách na zídce. Tři synové, farář Karel (K. Krhovják), truhlář František (P. Šmíd) a Vojta (P. Vančura), co pro osobní neštěstí opustil Boha a byl svou matkou proklet. Vrchnímu inspektoru Budíkovi (J. Plesl) je rychle jasné, že problém se s největší pravděpodobností skrývá v téhle podivné rodině.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 8.díl – Doktor Herzog

3/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Na předměstích Prahy, tedy v království vrchního inspektora Budíka (J. Plesl), nestály jen vesnické statky či dělnické domky, ale i nové, výstavné vily těch bohatých. Jedna z nich patří Dr. Herzogovi (M. Myšička), právníkovi, novému Budíkovu příteli a zachránci jeho dcery Sisy z vězení. Nyní ovšem jeho mrtvé tělo leží pod balkonem vily. Dva až tři dny, podle doktora (F. Němec). Nachází ho manželka, krásná paní Milada Herzogová (H. Vagnerová). Šok, bolest ze smrti a solidní alibi. Totéž, samozřejmě kromě toho alibi, zažívá i Budík. Přátelství s doktorem Herzogem trvalo příliš krátce a Budíkovi zbyla jen smrt, kterou musí vyřešit. Zvláštní případ, nejednoznačný, matoucí.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 7.díl – Lepší život

4/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Vesnice na okraji Prahy, patřící k hlavnímu městu. Mrtvý hospodář. Zavražděný dvěma střelami, do hrudi a do hlavy. Našla ho jeho stará matka (J. Pokorná). Začátek ukazuje na obvyklé rutinní vyšetřování, ale to se brzy zkomplikuje. Hospodářova žena (Z. Onufráková) je pryč a nikdo neví, kde je. Zmizel i čeledín, jeho pokoj je prázdný. A na dvoře jsou krvavé skvrny. A zakrvácený nůž. Je to poněkud zmatek a Budík (J. Plesl) se v něm musí vyznat. Zmizely peníze na vkladní knížce i cenná brož.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 6.díl – Zmizelá

Přidej hodnocení

Zločiny Velké Prahy

Na břehu řeky byly nalezeny ženské šaty. Ukazovaly na neznámou sebevražedkyni, teď kdesi plovoucí v proudu řeky. Nebo snad ukazovaly k vraždě? Nebo je to všechno jen nějaký nevinný omyl? Vrchní inspektor Budík (J. Plesl) má o čem přemýšlet. Šaty pomohou určit totožnost ženy, která je měla na sobě. Jistá Heda Štanglová, mladá žena pekaře (M. Taclík), zmizela beze stopy. Sebevražda je jistě možná, uvažuje Budík, ale která sebevražedkyně by se před skokem do vody svlékala.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 5.díl – Pekelný stroj

Přidej hodnocení

Zločiny Velké Prahy

Zdánlivě nenápadný pan Poulíček (P. Liška). Ve skutečnosti válečný hrdina, odborník na výbušniny, pak neúspěšný vynálezce, a nakonec písař na stroji v písárně, patřící jeho příteli z války. Ten přítel mu ovšem spí se ženou (T. Hofová). Už je toho moc, toho nepochopení, zrady, ponížení, toho životního pádu. Pan Poulíček se rozhodne konat. Mstít se za svůj zmarněný život a trestat. První to odnese zrádný přítel, co mu spí se ženou. Je zastřelen. Vraždu vyšetřuje vrchní inspektor Budík (J. Plesl) a jeho muži (J. Langmajer a D. Šafařík). Tentokrát však nemají vraha na konci příběhu, ale na jeho samém začátku.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 4.díl – Nedohraná etuda

Přidej hodnocení

Zločiny Velké Prahy

Každý má své problémy. Vrchní inspektor Budík (J. Plesl) se svými dcerami, policejní agent Nováček (D. Šafařík) se svou dívkou, inspektor Havlík (J. Langmajer) s jistou dámou lehké pověsti (L. Žáčková). Ale vražda je přece jen vražda a má přednost. Tentokrát je to mladá pěkná holka jménem Kristýna, uškrcená v Malé Chuchli, tedy v Budíkově Velké Praze. Shání se po ní jiná pěkná holka, Eliška (E. Josefíková), která u ní bydlí. Vyšetřování se rozbíhá a najevo vycházejí zajímavé věci. Je tu jistý fotograf, který se kolem Kristýny točil, pak jsou tu jistí pánové, jejichž děti Kristýna učila hrát na klavír. Brzy ale vyjdou najevo i další věci.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 3.díl – U zdi

4/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Stará výměnkářka, surově podříznutá, nalezená sedící na židli nad svou batolící se drůbeží. Okolnosti jasně ukazují na loupežnou vraždu a Budík (J. Plesl) zpočátku nepochybuje. Nabízí se motiv peněz, ukrytých ve výměnkářčině náboženské knížce, Nebeklíči, jak bylo na vesnici zvykem. Ty zmizely. Stopy ukazují, že rodina, tedy vážený syn hospodář (M. Finger) a jeho žena (B. Lukešová), jsou nevinní, že útočník přišel zvenku. Ale kdo? Může hrát nějakou roli blížící se soud o pozemky, ve kterém měla stará paní svědčit? Otázky se komplikují, vesnice na okraji Prahy se jeví jako čím dál tajemnější svět, v němž se dějí poněkud nepochopitelné věci.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 2.díl – Loutkohra

4/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

V Ptačím rybníku na pokraji Velké Prahy je objevena mrtvola chlapce. Vražda dítěte, navíc sexuálně motivovaná, to je zlý sen každého kriminalisty, vrchního inspektora Budíka (J. Plesl) nevyjímaje. Teď se mu ho dostává. Případ je o to složitější, že jde o německého chlapce ze Sudet, který se o prázdninách učil v české rodině češtinu. Mohly by tu být i nepříjemné politické souvislosti, v Sudetech tehdy byla velmi napjatá situace. Ervín kromě toho běhal s kluky z předměstí, plaval v rybníce, hrál s nimi i divadlo. Trochu zvláštní divadlo, ti kluci totiž nehráli živé postavy, ale loutky.

Loading

Zločiny Velké Prahy – 1.díl – Dáma v studni

5/5 - (1 {hlasů})

Zločiny Velké Prahy

Hned první případ, který dostane jen pár hodin po svém jmenování, se odehrává na předměstí, na zemědělském statku mezi krávami, a bývalý elitní městský policista místo po pražském chodníku šlape v hnoji. Ale i v takovém prostředí se odehrávají zločiny a dáma, utopená v studni statku, je navíc sestrou ministra. Ten se vrací nočním vlakem z Budapešti, ráno bude v Praze. Detektivové Velké Prahy mají jen tu jednu noc na to, aby vraždu vyřešili a nevypadali tak na samém počátku svého ustavení jako hlupáci. Detektivní práce pod takovým tlakem není jednoduchá, ale vrchní inspektor Budík a jeho muži jsou policejní profesionálové, zvyklí hledat, logicky uvažovat a dedukovat všude a za všech okolností…(Česká televize)

Loading