Dabing Street – 12.díl – Poslední dabing

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Studio je zdemolované, neschopné provozu. A právě v té chvíli přichází skvělá nabídka: neurotický režisér Janda bude dabovat do českého jazyka film, který v 80. letech natočil v emigraci v Holandsku, a chce, aby se tohoto úkolu ujalo ZERO a jeho osazenstvo propůjčilo hlasy filmovým postavám. Pavel navrhuje odvážné řešení – budou dabovat v jeho dodávce. Během posledních pár týdnů si ji slušně vybavil, jsou v ní mikrofony, kotoučák, malý mixážní pult, dokonce i molitany na stěnách. Ale obava, zda Jandu nechytí amok, když se dozví, že budou dabovat v autě, je oprávněná…(Česká televize)

Loading

Dabing Street – 11.díl – Destrukce

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Evě docházejí její „pozitiva“ a Lenka další pilulky nemá. Nemá je už ani pro sebe, indické padělky jí zabavili na celnici. A přitom právě dnes musí všechno klapnout, Eva má jít s Michalem Krosem za ředitelem soukromé televize, ucházet se o seriálové dabingové zakázky. Michal na ni sice ve studiu čeká, ale je namol opilý. Do studia přijíždí jeho partnerka Jana, která okamžitě rozpozná, v jaké fázi opilosti se Michal nachází – ne příliš daleko od deliria tremens. Ukáže se, že Michal je kvartální alkoholik a naprosto nezodpovědný člověk.

Loading

Dabing Street – 10.díl – Monitoring

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Eva vyhodila Pavla ze svého bytu, a protože Pavel svůj vlastní byt pronajímá, bydlí přechodně ve studiu. Situace v ZERU je napjatá, protože Eva přivede vedoucího podnikatelských kurzů Michala Krose, aby v jejich studiu provedl tzv. monitoring, tedy analyzoval provoz studia, jednotlivé zaměstnance, pomohl snížit náklady. To se nikomu ze zaměstnanců nelíbí, ale naopak Michalu Krosovi se zalíbí studio ZERO. Radí Evě studia se zbavit a nabídne jí, že jí pomůže. Ta ale naznačí, že má plány jak se studiem, tak s Michalem samotným. Eva zaplatí zaměstnancům dlužné částky. Všichni se diví, odkud má najednou peníze… Ukáže se, že od Krose, který dokonce vyplatil hypotéku.

Loading

Dabing Street – 9.díl – Inzerát

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Eva je stále Pavlovou milenkou, ačkoli své kamarádce Lence říká, že vztah s ním chce ukončit. Od Karla si půjčuje peníze a vzbuzuje naděje i v něm. Točí se v bludném kruhu, ze kterého jí má pomoci seznamovací inzerát, který s Lenkou nahraje a publikuje nejen v tisku, ale i v novém perspektivním médiu zvaném internet. Pavel si myslí, že od smrti Evina manžela uplynula již dost dlouhá doba a jejich vztah je možné prohlásit za oficiální. Narazí ale na Evin odpor. Pohádají se, ale Pavel neztrácí naději.

Loading

Dabing Street – 8.díl – Ceny Františka Filipovského

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

V televizi se objeví kritický pořad o dabingu, kde jej i čelní představitelé státu viní z toho, že lidé neznají cizí jazyky. Před ZEREM leží rozhodnutí, jakým pořadem obeslat prestižní dabingovou soutěž o Cenu Františka Filipovského. Eva hlasuje pro poslední film, který u nich dělal její zesnulý manžel, ale během debaty vyjde najevo, že pořad nerežíroval on, protože zemřel na začátku frekvence a kluci vše dokončili „nad ním“. Eva je šokovaná. Hledá útěchu u své kamarádky Lenky. Ta si myslí, že Evin manžel ZERO proklel. Navrhuje najmout paní Květu – médium a změřit ve studiu energie. Pavel se dozví, že dabingovým světem hýbe zajímavé téma.

Loading

Dabing Street – 7.díl – Černý prodej filmů

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Osazenstvo studia Zero se začíná bouřit. Eva reaguje podle návodu Michala Krose – nařknout zaměstnance z krádeže či zpronevěry, a tím vytvořit ve firmě takové dusno, že zaměstnancům přijde trapné hlásit se o svá práva. Eva tedy prohlásí, že někdo ze ZERA vynáší na černý trh nadabované pořady, konkrétně Kapitána Filcku, a že televize, pro kterou seriál dabují, jim za to chce dát pokutu. Všichni se tímto Eviným obviněním začnou seriózně zabývat. Pavel začne pátrat v holešovické tržnici mezi vietnamskými prodejci. Stín podezření padne i na překladatelku Danu, které Karel stále nosí pořady k překladům, aniž by o tom ostatní zaměstnanci ZERA věděli, a provede u ní bleskovou přepadovou akci.

Loading

Dabing Street – 6.díl – Supervizor

Přidej hodnocení

Dabing Street

 

Eva se pokouší dohodnout se s Alešem Brázdou na mimosoudním vyrovnání za Preissovu zlomenou ruku. Brázda zůstává neoblomný do chvíle, než mu Eva nabídne, že by si u nich mohl zadabovat. V ZERU se očekává příjezd polské supervizorky Kingy (K. Zawadzka), která se má rozhodnout, které z oslovených studií získá zakázku nové Disneyovky. Kinga miluje z filmu Samotáři Ivana Trojana, který je v Polsku kultem. Zatímco Eva jede vyzvednout Kingu na letiště, do studia přijede dabovat Aleš Brázda. Než se ale vůbec s dialogovkou dostane k mikrofonu, zasekne se, a to doslova, svým břichem (váží 160 kg) ve dveřích.

Loading

Dabing Street – 5.díl – Ženské zbraně

4.5/5 - (2 {hlasů})

Dabing Street

 

Incident mezi režisérem Jandou a Viktorem Preissem vyšetřuje policie. Ukazuje se, že režisér hodil po herci mixážní pult, který je tímto zabaven jako předmět doličný. Do studia ZERO definitivně přestávají chodit herci a dabování se ujímá Karel, Pavel, David a občas Lada. Ale i dabované pořady jsou čím dál podivnější. Problémy jsou i s Ladou, která se chová velice promiskuitně a Karla to trápí. Eva jí promluví do duše, ale když zjistí, že Lada se na nějaké párty seznámila s ředitelem akvizice soukromé televize Přemyslem Bartolomějem (J. Vondráček), který rozhoduje o tom, která studia budou dabovat stovky koupených pořadů, přemluví ji, aby si s ním sjednala schůzku.

Loading

Dabing Street – 4.díl – Vulgarismy

4.5/5 - (1 {hlasů})

Dabing Street

 

Ve studiu začal pracovat režisér Janda, ale hned jeho první směna se slavným dabérem Filipem Švarcem skončí fiaskem. Na Švarcovy opakované zoufalé pokusy vystihnout psychologii postavy, kterou dabuje, reaguje Janda vzteklými výlevy. Herec končí v totálním fyzickém i psychickém rozkladu a začíná koktat. Zpráva o Jandově agresivitě se rychle šíří a nikdo ze slavných dabérů nechce pro ZERO pracovat. Janda situaci řeší tím, že přikáže Karlovi a Pavlovi, aby dabovali sami. Stávají se z nich dabéři. Pavel své nové profesi zcela propadne. Prezident herecké asociace žádá pro Švarce odškodné a další fungování svých herců v ZERU podmiňuje tím, že změní režiséra.

Loading

Dabing Street – 3.díl – Budování mediálního obrazu

4.5/5 - (1 {hlasů})

Dabing Street

 

Eva se přihlásí do elitního podnikatelského kurzu, který vede mediální guru Michal Kros (M. Myšička). Ten zdůrazňuje absolutní nutnost „dát o sobě vědět“. Eva tedy osloví svoji kamarádku Ivetu (L. Krobotová) PR specialistku, která radí postavit mediální kampaň ZERA na skandálech. Nově přijatý technik David si po nocích do studia vodí mladé holky, kterým slibuje, že z nich udělá pěvecké hvězdy. To mu Eva odmítá tolerovat. Pavel však vytuší příležitost, jak získat pro dabing nové neotřelé hlasy. Iveta si přijíždí vyfotit ZERO právě ve chvíli, kdy je budova doslova v obležení těchto děvčat, od kterých se dozví, že měla poměr s jedním z techniků. Že by orgie?

  

Loading

Dabing Street – 2.díl – Studio B

4.5/5 - (2 {hlasů})

Dabing Street

 

Eva zjišťuje, že po jejím zesnulém manželovi a bývalém majiteli studia ZERO zůstaly dluhy. Nejenže musí najít nového kmenového režiséra, ale potřebuje sehnat úvěr, který by dluh pokryl. Zatímco Karel jede oslovit s nabídkou práce v dabingu bývalého filmového režiséra Jandu (M. Krobot), pověstného cholerickými výlevy a agresivitou, Pavel vymyslí plán, jak potřebnou půjčku na studio získat. Cholerický režisér Janda bere nabídku na režii dabingu jako provokaci a mrští po Karlovi vidle. Ani Pavlův plán s úvěrem nevychází podle jeho představ. Situaci nakonec vyřeší jeden z Ladiných známých, ze kterého se vyklube syn ředitele banky, pro kterého by asi nebyl problém u táty potřebný úvěr domluvit.

  

Loading

Dabing Street – 1.díl – Jiří Arch

4.5/5 - (2 {hlasů})

Dabing Street

 

Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková)…(Česká televize)

  

Loading