Specialisté – 126.díl – Nezvěstná

Specialisté

Manželům Votlučkovým, zatímco jsou na večerní návštěvě u sousedů, někdo unese osmiletou dceru Viktorii. Specialisté pracují s dvěma vyšetřovacími verzemi. Prvním podezřelým je její otec. Chová se podivně, arogantně, s kriminalisty nespolupracuje, a jeho výpověď má díry, které nedokáže uspokojivě vysvětlit. Druhým podezřelým je pedofilní zahradník Ledvinka, který pracuje ve škole, kam Viktorka chodí….(TV Nova)

Specialisté – 125.díl – Odvykací kůra

Specialisté

Na kolejním pokoji je nalezena mrtvá studentka, která těsně před vraždou porodila dítě se silnými abstinenčními příznaky. Strouhal, který se vrací z nemocnice, kde se zotavoval po střelném zranění ramene, se spolu se svým týmem pokouší zjistit, zda drogy nějak souvisely se smrtí dívky. Mezi podezřelými je přítel zavražděné, který se prokazatelně nacházel poblíž místa činu, její závislá spolubydlící a vysokoškolský profesor, jenž je možná pravým otcem dítěte. Podezření padá i na otce oběti, kterého vyděsily abstinenční příznaky jeho malé vnučky….(TV Nova)

Specialisté – 124.díl – Síla krve

Specialisté

Na parkovišti před nemocnicí došlo k loupeži. Kdosi přepadl kurýra, který právě přivezl kmenové buňky určené k transplantaci – a drahocenný náklad zmizel. Pro tým začíná závod s časem. Na transplantát čeká čtyřiadvacetiletý student práv Emil Bartoš, pacient s akutní leukémií, který má před operací uměle potlačenou imunitu a může zemřít na banální infekci. A použitelnost kmenových buněk se každou hodinou snižuje. V nemocniční podatelně se objeví vyděračský dopis – kufr s buňkami za pět milionů korun.

Specialisté – 123.díl – Rozlučka se svobodou

Specialisté

Rozlučka se svobodou, divoká dámská jízda čtyř starých kamarádek noční Prahou, končí katastrofou. Jitka, mladá nevěsta, zemře poté, co v hotelu vypije svůj poslední drink. Kamarádky se jí snaží pomoct, přivolávají záchranku, ale navzdory úporné snaze se nepovede Jitku oživit. Vyšetřováním se potvrdí, že Jitka byla otrávena. Otázkou je proč a kým? Náš tým kriminalistů se soustředí nejprve na Jitčiny nejbližší kamarádky Doru, Zoju a Sofii. Ty ale neměly žádný motiv pro vraždu.

Specialisté – 122.díl – Vymodlené dítě

Specialisté

Zatímco Josef Strouhal leží v nemocnici se střelným zraněním, na osamělém místě je nalezena mrtvola profesora hudby Kryštofa Nováka. Ostatní Specialisté se pouštějí do vyšetřování a záhy zjišťují, že Novák a jeho žena se na klinice asistované reprodukce snažili počít dítě. Ovšem bezvýsledně. Brzy nato je nalezena další mrtvola, je to bývalá sestřička z kliniky asistované reprodukce Monika Baumanová. Specialisté postupně rozkrývají zajímavý případ a stopy vedou na kliniku. V případu je mnoho podezřelých. Specialisté nakonec odhalí překvapivou pravdu….(TV Nova)

Specialisté – 121.díl – Štístko

Specialisté

U nočního klubu je nalezeno mrtvé tělo drobného kriminálníka Hasila. Se svým komplicem přepadl drogového kurýra. Kurýr a komplic ale zmizeli. Zvláštností je příčina smrti, zlomený vaz následkem jednoho boxerského úderu. Stopa vede k mladému boxerovi Tondovi Jarošovi. Ten zřejmě pracuje pro ruského mafiána Zacharova jako kurýr. Podezření padá i na Jarošova trenéra Štítkovského, zvaného Štístko. I ten pro Zacharova pracuje. Soudní lékařka objeví spojitost se starým nevyřešeným případem – přepadením večerky. I tehdy útočník zabil prodavače stejným způsobem a mezi vyslýchanými byl i Štítkovský. Je možné, že za oběma vraždami stojí jeden člověk….(TV Nova)

Specialisté – 120.díl – Dvojnásobná vražda

Specialisté

Ve vilové čtvrti jsou zavražděni manželé Valešovi. Z trezoru zmizely rodinné peníze a šperky. Vše nasvědčuje loupežnému přepadení, ale stopy po vloupání se nenašly. Proto se Specialisté zaměří na nejbližší rodinu – jejich starší dceru Vlastu s manželem Leošem a mladší sourozence Veroniku a Vítka, kteří však byli spolu s irským mladíkem Colinem, studentem na výměnném pobytu, na školním sportovním soustředění. Podezřelým je také bohémský soused, který už má záznam v trestním rejstříku za napadení a s Valešovými se často hádal. Specialistům se začíná z případu skládat zajímavá mozaika a Strouhal připraví plán, jak najít skutečného vraha….(TV Nova)

Specialisté – 119.díl – Skejťák

Specialisté

Specialisté vyšetřují vraždu mladého podnikatele, který vlastnil úspěšnou značku vyrábějící skateboardy. Ukazuje se, že na pohled bezproblémový Ralf měl také řadu nepřátel, kteří mohli mít zájem na jeho smrti….(TV Nova)

Specialisté – 118.díl – Linka 116

Specialisté

Specialisté vyšetřují zastřelení lékaře, který bránil vietnamskou ženu v autobusu. Zdá se, že tato vražda má jednoznačně rasový motiv. S pátráním po totožnosti mladého vraha Strouhalovi pomůže novinářka Lenka Vondráčková, která ho zná díky jedné své reportáži. Mladík je brzy zatčen, ale standardní kriminalistické expertizy jedna po druhé vylučují možnost, že by byl pachatelem. Postupně vychází najevo, že pozadí incidentu je mnohem složitější a že pět svědků v něm hraje zcela jinou roli, než se původně zdálo…(TV Nova)

Specialisté – 117.díl – Hráz

Specialisté

Na břeh řeky je vyplaveno tělo zeměměřiče Hynka Lokošky. Bydlel se svou ženou a několika přáteli na bývalém statku, který funguje jako komunita bývalých alternativců. Dostal zakázku na vybudování nové protipovodňové hráze. Projekt však vzbudil kontroverze i mezi jeho přáteli z komunity na statku. Předešlý večer se dokonce krutě pohádal se svým synovcem Lukášem Liškou, který v komunitě žije taky. Současně kriminalisté objeví čerstvě vykopaný hrob, ze kterého zmizely víc než dvacet let staré ostatky, a to na místech, které Lokoška vyměřoval.

Specialisté – 116.díl – Skleněná oběť

Specialisté

Jedenadvacetiletá Gabriela Musilová žije téměř od narození v Barceloně. Rozhodne se, že chce líp poznat zemi a jazyk svých rodičů, a přijíždí do Česka. Jenomže po několika dnech pobytu v Praze mladá žena zmizí. Poslední stopou je její telefonát na tísňovou linku, z kterého je zřejmé, že ji někdo sledoval. Bála se o život. V parku, kam operátor tísňové linky posílá policejní hlídku, se ale najde jenom její mobil. Gabriela Musilová je stále nezvěstná.

Specialisté – 115.díl – Fotograf

Specialisté

V parku je nalezena mrtvola starce, hlavu má rozbitou neznámým předmětem. Jeho manželka ale vůbec netruchlí, ani se neobtěžuje informovat synovu rodinu. Mrtvý byl fotograf, který trpěl Alzheimerovou chorobou. Fotil vše ze svého okolí, aby podpořil paměť a nezapomínal. Rozbor jeho fotografií ukáže, že zachytil svou manželku s jiným mužem – sousedem. Na snímcích je také vidět velký obnos peněz. Podezření Specialistů zesílí… Byla motivem vraždy odhalená nevěra a majetek? Případ se zkomplikuje, když si vzdorovitá pubescentní vnučka nad mrtvým mužem náhle vzpomene, že ji dědeček jako malou sexuálně zneužíval…(TV Nova)

Specialisté – 114.díl – Malá tajemství

Specialisté

Neznámý pachatel unesl mladou ženu. Další pokus o únos je důkazem toho, že se nejedná o predátora, který se spokojí jen s jednou obětí. Tentokrát se ale dívce podaří uniknout. Má tak pro kriminalisty cenné, i když kusé informace. Neurčitě popíše oblast, kam a kudy ji únosce vezl. Před Specialisty je nelehký úkol – díky několika záchytným bodům znají oblast, kde se predátor pohybuje, ale neznají jeho identitu ani bydliště. Je nutné jednat rychle.

Specialisté – 113.díl – Temný přítel

Specialisté

V parku je nalezena oběšená mladistvá dívka. Specialisté prověřují, zda se jedná o sebevraždu, a nebo měl na její smrti podíl někdo jiný. Případ se zkomplikuje, když se o sebevraždu pokusí další dva mladiství…(TV Nova)

Specialisté – 112.díl – Velký pád

Specialisté

Lenka Vondráčková při příchodu do redakce Večerníku objeví pod okny kanceláře ležící tělo šéfredaktora Davida Grégra. Všechny stopy nasvědčují tomu, že nešlo o sebevraždu. Vypadá to, že Grégra z okna někdo vystrčil. Večer před vraždou se v redakci konal večírek. Slavilo se to, že redakci zachránil před krachem vlivný podnikatel. Specialisté odhalí zákulisní boje v rámci redakce, ale i kolem vlivného podnikatele…(TV Nova)

Specialisté – 111.díl – Synové

Specialisté

Při výkonu služby byl zavražděn policista. Podezřelým je sedmadvacetiletý Lukáš Andrle. Ukáže se ale, že zmizel a není k nalezení. Specialisté prověřují, jestli Lukášova matka Dana Andrlová a jeho mladší bratr Marek nevědí, kde se Lukáš schovává. Dočkají se mnoha překvapivých zvratů…(TV Nova)