Zuzana Vejvodová

Přidej hodnocení
Temný kraj-Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová

Povolání: herečka / dabérka
Národnost: česká

Narozená: 19.9. 1980, Praha, Československo

Jako desetiletá si zahrála hlavní roli v seriálu Území bílých králů. Během studia na pražské Státní konzervatoři, kde byli jejími pedagogy Jaroslav Satoranský a Jana Preissová, hostovala v Divadle na Vinohradech a v Divadle Na Fidlovačce. Fidlovačka se stala na třináct let její domovskou scénou, ztvárnila zde například Chavu v muzikálu Šumař na střeše, titulní roli v hudební komedii Mam’zelle Nitouche, trojroli Nele – Betkina – Anna v Thylu Ulenspieglovi, nevěstu Agátu v Ženitbě, za muže se převlékající Rosalindu komedii Jak se vám líbí, Káču v Divotvorném hrnci, Jacie Triplethree v české premiéře Ayckbournovy komedie Něco v ní je (Comic Potential), titulní postavu Millie Dillmount v muzikálu Hledá se muž. Zn: Bohatý! (Thoroughly Modern Millie) či Irinu v Třech sestrách. Od roku 2013 hraje v Divadle na Vinohradech, např. v inscenacích To byla moje písnička!, Rod Glembayů, Loupežník a Nevzdávej to. Na podzim roku 2015 ztvárnila ve hře Nikdy české autorky Lenky Lagronové a režisérky Kateřiny Duškové roli Joly, po boku Andrei Elsnerové a Antonie Talackové.

V roce 2003 vyhrála konkurs na hlavní roli v muzikálu Rebelové (Divadlo Broadway Praha), o rok později zvítězila ve veřejném konkursu na roli Julie v dramatu Romeo a Julie uváděném v rámci Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě. Následující léto ji diváci LSS mohli vidět jako Violu ve Večeru tříkrálovém, v roce 2006 ztvárnila Desdemonu v Othellovi a v roce 2008 Lucianu v Komedii omylů.

Natočila řadu seriálů, pohádek a inscenací produkovaných Českou televizí. V dubnu 2008 se v televizní anketě TýTý dostala mezi trojici nominovaných v kategorii Objev roku.

Její prozatím největší filmovou rolí je Klárka ve filmu Ireny Pavláskové Fotograf z roku 2015, inspirovaném životem světoznámeho fotografa Jana Saudka, kde hrála po boku Karla Rodena v roli Jana.

Je dcerou jazzmana, skladatele a kapelníka Josefa Vejvody a vnučkou skladatele Jaromíra Vejvody.

zdroj: wikipedia

Loading

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*