Maharal – Tajemství talismanu – 5.díl – Cesta světla

3/5 - (1 {hlasů})

Maharal - Tajemství talismanu

V minulém dílu se prozradil skutečný původce některých záhad kolem talismanu, jeho další hledač – policista. Doktor Knap uvězní ostatní hledače pokladu v prázdném sklepě. Povodeň v Praze nabývá na intenzitě, a tak jsou naši hrdinové ve velkém nebezpečí. Nemohou však spoléhat na žádnou pomoc, protože tato část Prahy je vzhledem ke kulminující povodni evakuovaná. Doktor Knap se zatím vydává za pokladem na vlastní pěst. To je výchozí situace finálové části seriálu. A na jeho konci možná zahlédneme i Kámen mudrců a kdo ví, třeba se našim hrdinům s pomocí Golema splní i některá z jejich nesplnitelných přání…(Česká televize)

Maharal – Tajemství talismanu – 4.díl – Camera obscura

1/5 - (1 {hlasů})

Maharal - Tajemství talismanu

Zatímco se Martin Šimko s Kristinou snaží nalézt ztracený talisman, děti se pustí do dalšího pátrání. Z různých indicií si odvodí svou vlastní cestu za pokladem. Z půdy Staronové synagogy pomocí camery obscury zaměří místo, kde je ukrytý poklad. Cesta je zavede do spletité sítě pražských kanálů. Jenže to nebyl správný odhad a děti to brzy zjistí. V závěru čtvrtého dílu se možná dozvíme, kdo je skutečným pachatelem mnoha nástrah a zla, které cestou za pokladem děti potkaly…(Česká televize)

 

Maharal – Tajemství talismanu – 3.díl – Loupež

2/5 - (1 {hlasů})

Maharal - Tajemství talismanu

Členové naší výpravy se rozhodnou na Zvíkově přespat. Děti naplánují tajnou noční výpravu na ostrov. Domnívají se, že právě tady by se mohl zloděj vzácné rytiny ukrývat. V polorozpadlém domě však najdou pouze pana Cohena a prázdný rám od ukradeného obrazu. Podezření, které na Aarona Cohena po nočním setkání na ostrově padlo, se ještě zvýší, když děti zjistí, kdo je majitelem ztracené knihy. Mezitím dojde opět k setkání Kristiny a slovenského historika a tentokrát vůbec není nepříjemné. Dívka zjistí, že tajuplný Martin Šimko vlastní jednu polovinu vzácného talismanu rabína Löwa a ona tu druhou. Jenže se obě části záhadně ztratí. A voda v Praze nebezpečně stoupá…(Česká televize)

Maharal – Tajemství talismanu – 2.díl – Tajná výprava

Přidej hodnocení

Maharal - Tajemství talismanu

Oba hledači pokladů Aaron Cohen (B. Navrátil) a Martin Šimko (M. Kramár) pátrají na vlastní pěst po zmizelé knize. Aaron Cohen se seznámí s Kristinou, zatímco Alena se s jeho vnukem Davidem a malým Ondrou vydává na hrad Zvíkov. Sem totiž vede stopa, kterou děti vyčetly ze zápisků ukrytých ve zmizelé knize. Na Zvíkově děti objeví starou rytinu se zašifrovaným poselstvím, kde a jak poklad najít. Rytina je však za dramatických okolností ukradena a vidina nalezení pokladu se opět ztrácí v nedohlednu. Děti se tedy vracejí s nepořízenou do Prahy, která zažívá první příznaky povodně…(Česká televize)