Ochránce – 10.díl – Tichá dohoda

5/5 - (2 {hlasů})

Školský ombudsman dostává zprávu, že na jedné střední škole dochází k pohlavnímu zneužívání studentů učitelem. Případ je pro Aleše Pelána (L. Vaculík) o to složitější, že na zmíněné škole léta učil, a dotyčného zná…(Česká televize)

Ochránce – 9.díl – Hidžáb

5/5 - (1 {hlasů})

Ředitelka zdravotnické školy v Teplicích zakáže muslimské studentce nosit šátek během vyučování. Zatímco pedagogický sbor souhlasí s ředitelkou, část studentů točí video na podporu spolužačky. Na čí stranu se postaví školský ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík)?…(Česká televize)

Ochránce – 8.díl – Ahoj tati

4.2/5 - (4 {hlasů})

Třináctiletý Lukáš zahyne po pádu z továrního komína. Zatímco policie věc uzavře jako nehodu, Lukášova matka obviní jeho spolužáky ze šikany. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) musí zjistit, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu…(Česká televize)

Ochránce – 7.díl – Vrabčák

5/5 - (2 {hlasů})

V nemocnici leží dívka, zraněná kvůli pádu z koně. Lékaři si všimnou, že neumí pořádně číst ani psát. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) zjišťuje, že třináctiletá Anežka nikdy nechodila do školy…(Česká televize)

Ochránce – 6.díl – Veřejný nepřítel

Přidej hodnocení

Na příměstském táboře se málem utopí žák místní základní školy. Zatímco leží v kómatu, odpovědným učitelkám hrozí trestní stíhání a nenávist místních. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) spěchá na pomoc. Celá věc je pro něj velmi osobní…(Česká televize)

Ochránce – 5.díl – Džungle před tabulí

4.5/5 - (2 {hlasů})

Na brněnské základní škole dojde ke rvačce mezi romskými a bílými žáky. Nová ministryně pověří ombudsmana, aby na místě situaci uklidnil. Aleš Pelán (L. Vaculík) se ocitá ve škole, kde si učitelé nevědí rady a dětem je všechno jedno…(Česká televize)

Ochránce – 4.díl – Mužská záležitost

5/5 - (1 {hlasů})

Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru?…(Česká televize)

Ochránce – 3.díl – Andílek

4/5 - (1 {hlasů})

Žák základní školy během vyučování napadne spolužačku nůžkami. Rodiče se bouří a požadují, aby se ředitelka agresora zbavila. K tomu je ale zapotřebí souhlas jeho matky, která to odmítá. Rodiče se obrátí na ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík)…(Česká televize)

Ochránce – 2.díl – Vražda vychovatelky

4/5 - (2 {hlasů})

V diagnostickém ústavu na severu Čech zabije chovanec vychovatelku. Ministr slibuje rázné řešení a pověřuje školského ombudsmana, aby celou situaci prošetřil přímo na místě. Aleš Pelán (L. Vaculík) se hned první den ve funkci ocitá v prostředí, které je mu cizí. Kde děti nevěří dospělým a dospělí dětem…(Česká televize)

Ochránce – 1.díl – Slabý kus

4.2/5 - (4 {hlasů})

V prvním díle Aleš Pelán čelí nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív?…(Česká televize)