Prázdniny – 10.díl – Všude dobře, na chalupě nejlíp!

5/5 - (1 {hlasů})

Prázdniny

Po nočním policejním zásahu a nečekaném přivítání překvapených maminek nastává výslech. Klaudie, Marie i Dáša jsou zhrozeny a pomalu jim dochází, co všechno se na chalupě za dva týdny dělo. To, co jim děti popisují jako skvělé zážitky, ony vnímají jako největší katastrofu. Velí k okamžitému odchodu domů. Děti jsou nešťastné, a Lily dokonce odmítne jít s mámou. Chce zůstat se Zdenem. Ženy to vzdávají a poslední noc se rozhodnou přespat na chalupě. Situace se upokojí, jenže při ranním balení najdou maminky pod polštářem Lily cizí bikiny. Důvěra, že jejich muži s mladými cyklistkami nic neměli, je ta tam.

Loading

Prázdniny – 9.díl – Kuny a bikiny

Přidej hodnocení

Prázdniny

Na chalupu na Myjavě se nastěhoval nezvaný host. Jano neomylně vydedukuje, že jde o kunu. Existuje mnoho způsobů, jak se vetřelce zbavit nebo jej vyplašit. Past, lidské vlasy nebo také tygří trus… Kromě kuny se však do blízkosti chalupy nastěhuje i další návštěva. Stan si přímo na zahradě postaví tři mladé cyklistky, kterým se pokazilo kolo. Bratrance Laca, Zdena i Jana přítomnost dívek nejdříve rozhodí, ale pak je naopak velmi těší. Anežce, Marii ani Lily se cizí holky u nich na dvoře nelíbí, navíc vyslechnou jejich neobvyklé tajemství. Děvčata po otcích požadují vyhoštění cyklistek, muži jsou ale hlavou úplně jinde.

Loading

Prázdniny – 6.díl – Karma je svině

3.5/5 - (1 {hlasů})

Jano jako správný učitel preferuje aktivní dovolenou. Děti je potřeba vzdělávat i o prázdninách, nejlíp nějakým výletem. Rozhodne se, že všichni společně půjdou na výlet na zříceninu Branč. Zdeno a Laco výlet bojkotují, Jano je však naláká na jízdu vlakem, která jim umožní dát si pivo. Ve vlaku je ale dusno. Ondra se pohádal s Gorazdem, Anežka je uražená na Lily, která se prý víc baví s Miškem, a Laco nemůže odpustit Janovi, že je oklamal a do vlaku žádné pivo nevzal. Hustou atmosféru přeruší až náhlé zastavení vlaku ruční brzdou. Všichni tak musí z vlaku ven a na hrad po svých. Nálada opět houstne, a když už se konečně po namáhavé cestě dostanou na zříceninu, čeká je nemilé překvapení.

Loading

Prázdniny – 4.díl – Myjavská kára

4/5 - (1 {hlasů})

Laco se rozhodne uvařit svůj legendární guláš, je třeba dojít ale nakoupit. O to se hlásí Zdeno a Jano, děti tak zůstávají na chalupě s Lacem. Ten si u vaření udělá svou pohodičku, zatímco ony musí uklízet. Dělají spíš ale všechno pro to, aby nemusely. Anežka jako jediná zodpovědná a spravedlivá to hned Lacovi žaluje. On má ale jiné starosti. Zjistil, že dnes má domluvené hraní v domově důchodců v Dobrohošti. S telefonem u ucha tak jmenuje Anežku hlavní kuchařkou. Než se Jano a Zdeno vrátí z nákupu, dětem se podaří naoko uklidit a zachránit také Lacův guláš, i když jíst se nedá. Děti ve stodole objeví fotky z doby, když byli jejich otcové malí a vyhráli Myjavskou tragulu 1986 – závod na ručně vyrobených kárách.

Loading

Prázdniny – 3.díl – Výstup na vyhlídku

3/5 - (1 {hlasů})

Prázdniny

V průběhu několika prvních dní na chalupě děti pochopily, že se dokážou zabavit stejně jako jejich tátové, když byli malí. Poté, co se po náročné noci muži vzbudí, nemají ale z dětského nadšení velkou radost. Zejména Jano, který tak zavelí, že mu na dvě hodiny musí zmizet z očí. Děti poslechnou a odeberou se do lesa, kde Lili poprvé vyleze na strom, ale slézt z něj už nedokáže. Přese všechno se rodinná výprava ještě před polednem vypraví na túru k vyhlídce. I přes protesty některých jdou všichni společně. Na vedoucího výpravy se nominuje Jano. Jako učitel tělovýchovy a zeměpisu má nejvíce zkušeností, jeho kompas ale nefunguje. V lese tak všichni zažijí mnoho nepříjemných chvil a situací, protože netuší, kde jsou. Na chalupu se nakonec vrací jen skupinka výletníků, ta druhá zůstala někde v lese. Holky ve městě na sebe mají konečně víc času a rozhodnou se trochu si zasportovat.

Loading

Prázdniny – 2.díl – Operace: Mobily

2.5/5 - (1 {hlasů})

Prázdniny

Děti zažívají po prvotním šoku z místa, které se na nejbližších 14 dní stane jejich útočištěm, nemilé překvapení. Učitel tělovýchovy Jano rozhodl, že ráno začne vždy rozcvičkou na čerstvém vzduchu. Jeho tři děti jsou na tento rituál z domova zvyklé, ale zejména Zdenovi a Lacovi se to vůbec nelíbí. Mimo to je třeba si také zvykat na jiné podmínky hygieny a stravování, a chalupu je navíc potřeba zprovoznit. Jako správný učitel rozdělí úkoly Jano, a dospělým členům výpravy přidělí malé pomocníky. A aby se děti zbytečně nerozptylovaly, zabaví jim mobily. To se nelíbí zejména Lily, která vyvolá tajnou vzporu, do jejíhož čela se postaví Ondra. Zatímco otcové si dají malý relax při kartách a domácí pálence, děti spřádají útok. Klaudie se nemůže nikomu dovolat a začíná panikařit, zda se její jediné dceři Lily něco nestalo. Dáša s Marikou se ji proto pokusí rozptýlit…(TV Prima)

Loading

Prázdniny – 1.díl – Jede se na chalupu!

4/5 - (1 {hlasů})

Prázdniny

Jsou prázdniny a bratranci Jano, Laco a Zdeno mají plán. Chtějí strávit s dětmi a bez žen čtrnáct dní na chalupě jejich dědečka na Myjavě. Před odjezdem Jano zapomene, že s manželkou Marikou slaví dvacáté výročí svatby. Své tři děti svěří proto Lacovi a jeho ženě Dáše. S Marikou odjedou předem na chalupu, kde stráví romantický večer a noc o samotě. Chalupa má ale daleko do dokonalosti, nejde elektřina a místo moderního WC je latrína. Laco se mezitím doma musí vyrovnávat nejen se svými dvěma syny, ale také s dětmi Jana, ale zvládá to. Zdeno se právě oženil s lékařkou Klaudií a vyženil i její dceru Lily. Klaudie s Lily tráví první noc v bytě u Zdena, kde budou společně bydlet. Lily, dosud zvyklá žít jen s matkou, na Zdena žárlí. Ráno s ním nechce odjet, obměkčí ji teprve matčin pláč. Zdeno a Laco se setkávají na benzínové pumpě a pokračují v cestě na chalupu.

Loading