Sběratelé kostí 9 – 24.díl – Samotář z přívěsu

Přidej hodnocení

Bootha kontaktuje neznámý muž a chce se sejít, má prý informace o McNamarových a FBI. Boothovi volá na tajnou linku a on si nechá vystopovat, odkud se hovor uskutečnil. Muž volal z jednorázového telefonu z přívěsu. Než tam Booth dojede, už jsou na místě hasiči a nakonec i jeho kolegové. Muž uvnitř uhořel a navíc explodoval. Vypadá to, že popíjel, usnul a cigareta zapálila přívěs i jeho. Alkohol v žaludku pak explodoval… FBI vezme celý přívěs do laboratoře a brzy je potvrzeno, že jde o majitele přívěsu, bývalého novináře, který píše konspirační blog. V plicích ale nemá zplodiny, takže v době požáru byl už mrtvý.

Sběratelé kostí 9 – 23.díl – Mrtvola ve studni

Přidej hodnocení

Vypečená matka se chystá spustit 6letou dceru do studně. Doufá, že se dostanou do zpráv a že získají nějaké peníze. Dívka pochopitelně do tmavé a zapáchající studně nechce, a tak jí matka předvede, že to není nic hrozného. Na dně však najde mrtvolu ve značném stádiu rozkladu. Na místo vyráží FBI, zajišťuje stopy a vezme mrtvolu do laboratoře. Jde o muže, který byl zabit zhruba před pěti dny. Je zřejmé, že mrtvolu někdo ke studni dotáhnul, také její mříž je prohnutá. Přes den si tu dělaly rodiny pikniky, v noci tu zase mívali párty mladiství…

Sběratelé kostí 9 – 22.díl – Hřebík do rakve

Přidej hodnocení

V lese táboří rodinka, když vtom na ně spadnou lidské ostatky. Na místo vyráží FBI a objeví tělo zavěšené na stromě. Část při rozkladu spadla na zem, nahoře zůstaly už jen nohy. Zdá se, že jde o oběť tajemné masové vražedkyně, tentokrát však nechybí jen jeden nehet, ale všechny. Oběť si podle všeho nalepovala pravé lidské nehty! Žena byla ubodána, ale lebka je neporušená, díky čemuž je brzy identifikována jako Stephanie McNamarová. Už její bratr byl zabit a ona byla posledním žijícím členem rodiny. Možná se snažila vypátrat vraha a dostala se tak blízko, že se ji rozhodl zlikvidovat… Camille a Hodgins zjistí, že byla žena omámená domácím anestetikem.

Sběratelé kostí 9 – 21.díl – Zamrzlý případ

4/5 - (1 {hlasů})

Mladý pár zvažuje koupi pozemku, kde je zatím místo jejich vysněného domu jen bažina. Opodál si hraje chlapec se psem a ten najednou z bažiny přinese kus lidské lebky. Agenti vyrážejí na místo, zajišťují stopy a tělo odvážejí do laboratoře. Zjistí, že jde o mladou ženu, asi 35letou. Hodgins najde tři druhy hmyzu, každý je spojený s naprosto odlišnou dobou smrti. Také je nalezeno mnoho fraktur. V laboratoři jsou objeveny stopy po odběru kostní dřeně, díky čemuž je žena identifikována jako Madeline Papadelisová.

Sběratelé kostí 9 – 20.díl – Mrtvá v národním parku

4/5 - (1 {hlasů})

Vězeň na útěku se schová před ostrahou do vykotlaného kmene, rád z něj ale zase rychle vyleze – uvnitř totiž jsou lidské ostatky. Booth, Kůstka a kolegové jedou na místo nálezu do národního parku Great Falls. Odeberou vzorky, zajistí stopy a nakonec vezmou tělo do laboratoře i se vším hmyzem, který se na něm přiživoval. Brzy zjistí, že šlo o bělošku a tělo zde leželo asi 4 měsíce. Žena měla lupus – bolestivé onemocnění. Podle Sweetse pachatel tělo ukryl spontánně. Angela vytvoří možnou podobu a projde databázi pohřešovaných.

Sběratelé kostí 9 – 19.díl – Neznámý v urně

3/5 - (1 {hlasů})

Kůstka s Boothem jdou na pohřeb vedoucího hedgeového fondu Todda Mirgy, ale ten se tu zničehonic objeví živý a zdravý a všechny vyhání ze svého pozemku. Jak tvrdí agentům, byl prý na odvykací kúře na Kostarice. Pak je ale otázka, čí prach je nyní v urně. Všichni se domnívali, že muž, jehož tělo bylo nalezeno v uzamčeném sejfu, je Todd. Po asi třech týdnech, co zde leželo, se dalo jen těžko identifikovat. Kůstka a její kolegové vezou urnu do laboratoře a pouštějí se do práce…

Sběratelé kostí 9 – 18.díl – Kostra v liánách

4/5 - (1 {hlasů})

Booth a Kůstka chystají pro dceru narozeninovou oslavu, brzy ale musejí do laboratoře, kam je přivezeno tělo. Jde o neobvyklý případ – ostatky jsou v rostlině kudzu, která z něj vysává látky a díky nim stále roste. Kořeny přitom tělo drtí a ničí tak postupně více a více stop. V laboratoři tělo vyprostí, ale poškodí přitom lebku. Byl to muž, někdo ho pohodil u silnice asi před 8 dny. Patrné jsou zatím jen těžké rány na lebce.

Sběratelé kostí 9 – 17.díl – Konec vymahače

3/5 - (1 {hlasů})

Booth a Kůstka řeší otázku, jestli bude jejich dcera chodit do kostela, když jsou zavoláni k naléhavému případu. V septiku bylo objeveno tělo a forenzní vyšetřovatelé ho chtějí převézt do laboratoře. Brzy jim přivezou celý septik. K týmu se přidá vynikající asistent Rodolfo Fuentes – podobný suverén jako Kůstka. Brzy je zjištěno, že byl muž vhozen do septiku, kde se utopil. Má také asi šest měsíců staré zranění a v těle úlomek čehosi plastového. Na kůži má také tetování. Na horní straně septiku je nalezen nehet. Muž je brzy identifikován, jde o 24letého mladíka, který už byl ve vězení za krádež auta.

Sběratelé kostí 9 – 16.díl – Emigrantka v jezeře

4/5 - (1 {hlasů})

Dva rybáři objeví v rákosí v tašce lidské ostatky, staré asi 4 dny. Kůstka, Booth a kolegové přijíždí na místo, zajišťují stopy a ostatky berou do laboratoře i s mihulemi, které byly v tašce. Brzy zjistí, že jde o mladou bělošku a podle hřebu z asi 3 roky staré operace zlomeniny paže zjistí i přesnou identitu. Je to 28letá Sari Nazeriová, která dostala před rokem i s bratrem vízum a azyl. Utekla z Afghánistánu a pomáhala vládě hledat teroristy. O své postřehy a pocity se dělila na internetu.

Sběratelé kostí 9 – 15.díl – Únos dědičky

3/5 - (1 {hlasů})

Do laboratoře je přivezena zemina a v ní kostra. Pachatel ji zalil louhem a poškodil chrup – nechtěl, aby bylo tělo identifikováno. Kůstka s kolegy zjistí, že šlo o mladou, asi 25letou bělošku. Angela ji identifikuje, zatímco jsou zkoumána zranění hlavy a další fraktury. Je to Loran Franková, dcera bohatého ředitele softwarové firmy. Žila u rodičů, které zavolají k výslechu a aby jim oznámili, co se stalo… Booth se Sweetsem vyslýchají rodiče zavražděné Loran. Ti tvrdí, že byla unesena a únosce je varoval, aby nekontaktovali policii, proto nebyla pohřešovaná.

Sběratelé kostí 9 – 14.díl – Šachista ve žlabu

4/5 - (1 {hlasů})

Agenti mají v laboratoři zbytky těla, které někdo vhodil do prasečího koryta. Prasata jej téměř sežrala a teď se ze zbytků snaží sestavit oběť a identifikovat ji. V korytu najdou také hnědé vlasy, které nepatří oběti, ale možná pachateli, podle nich je identifikován Jarrick Henry. Ten byl už jednou obviněný, že vhodil člověka prasatům, ale kvůli nedostatku důkazů byl propuštěn. Kůstce a Hodginsovi pomáhá nováček doktor Filmore, který bude mít co dělat, aby si ho Kůstka oblíbila a uznala jeho dovednosti, původně je „jen“ podiatr. Camille si vybral vědecký měsíčník, píšící o výjimečných ženách ve vědě.

Sběratelé kostí 9 – 13.díl – Hrdina Filipín

4/5 - (1 {hlasů})

Agenti jsou přivolání k tělu, které bylo objeveno v jedné zahradě. Leželo tu asi dva dny a pustili se do něj kojoti a další zvěř, ale byla v něm nějaká látka, která způsobila, že co sežrali, zase vyvrhli. Kůstka a kolegové zajišťují stopy a vezmou tělo do laboratoře, kde později zjistí i identitu oběti. Je to mladý sólista s kytarou Colin Haynes, který skládal country písně. Měl osteomyelitidu na noze, kterou neléčil – nejspíš kvůli finanční situaci. Booth a Sweets jdou do jeho bytu, kde se dozvědí, že prý byl často opilý, ale slušný a platil včas.

Sběratelé kostí 9 – 12.díl – Záhada v balíku

4/5 - (1 {hlasů})

Kůstka prožívá noční můru, v níž ji děsí duch masového vraha Pelanta. Zasypává ji kostmi a vysmívá se jí, že bez něj nenajdou sériovou vražedkyni, po které pátrají už měsíce… Ráno najde před domem balík, ve kterém je mrtvola ženy – kostra s vlasy –, a u ní je zpráva, ať zjistí, co se jí skutečně stalo. Kůstka vezme ostatky do laboratoře. Tam zjistí, že jde o bělošku, jejíž tělo bylo vyzvednuto z hrobu po asi 10 letech. Brzy odhalí i identitu, je to 18letá dívka Lana, slavná jachtařka, nalezená mrtvá v roce 1995.

Sběratelé kostí 9 – 11.díl – Smrt gymnastky

3/5 - (1 {hlasů})

Do sídla FBI je přivedena žena, která ukradla identitu Dr. Saroyanové. Agenti však musejí odjet na místo činu – u jezera byla nalezena mrtvola, která tu ležela asi tři dny. Do těla pak uhodil blesk, protože přes něj nálezci dali deštník. Jde o mladou dívku, asi 16- až 17letou, na místo byla dotažena; jsou zde viditelné stopy od vozu. Agenti odvezou tělo do laboratoře. U dívky najdou medailonek a v něm fotografie jejích rodičů. Počítačový systém odhadne její vzhled a identita je brzy zjištěna – jde o tři dny pohřešovanou Amandu Watersovou. Na jejím těle jsou také četné fraktury, mj. fraktura růstové chrupavky.

Sběratelé kostí 9 – 10.díl – Tajemství v konzervě

5/5 - (1 {hlasů})

V jídelně střední školy je objevena mrtvola muže – jeho kusy jsou v hovězím ragú, jehož část už studenti spořádali. Agenti FBI jsou povoláni na místo, prozkoumávají hrnec a odložené talíře. Muž byl podle všeho už v konzervě; míří tedy do továrny, odkud maso přišlo. Podle pověřené zaměstnankyně musel někdo spadnout do řezačky. Jde ale o vraždu, protože nikde nejsou stopy po oblečení. Vrah chtěl schovat tělo, což se mu zrovna nepovedlo. V laboratoři FBI jsou v zásilce vyhledány další části těla a na kusu mozku je patrná jizva po operaci. Je zřejmé, že práci odvedl vynikající chirurg. Podle záznamů se skutečně podaří identifikovat oběť, jde o pohřešovaného 41letého Howarda Comptona, jenž se zabýval vědou o jídle.

Sběratelé kostí 9 – 9.díl – Rozruch v porotě

4/5 - (1 {hlasů})

Do laboratoře FBI je přivezena mrtvola asi 35letého muže, která byla objevena kdesi ve vodě. Podle prvních stop byl muž zastřelen, zbit a také utopen. Kůstka je povolána k soudu, kde probíhá líčení s úspěšným, ale arogantním fotbalistou Peterem Kidmanem. Ten byl nalezen u těla své ženy celý od krve. Kůstka je v porotě a doufá, že bude usvědčen, vše se zdá být zřejmé. Porota je však zničehonic izolována. Nejspíš se objevil nový důkaz nebo ji chce někdo ovlivnit. Proces se nevyvíjí zrovna nejlépe…

Sběratelé kostí 9 – 8.díl – Mrtvý v bobří přehradě

5/5 - (1 {hlasů})

Pár mladých studentů najde v bobří hrázi lidské ostatky. FBI přijede na místo, kde zajistí možné důkazy, a tělo je převezeno do laboratoře. Kůstka a její kolegové se pouštějí do práce. První zajímavostí je chybějící druhý horní řezák – neobvyklý genetický znak. Podle toho brzy zjistí totožnost, jedná se o 30letého svobodného modela, jehož přítelkyně přichází k výslechu. Dívka vypadá zdrceně, měli údajně šťastný život a vztah. Další výslech vede FBI s agentem oběti, který prozrazuje, že jeho klient neměl focení už měsíc. Je tedy jasné, že své přítelkyni lhal, ale ona netuší, kam muž jezdil.

Sběratelé kostí 9 – 7.díl – Nejlepší svatební cesta

3/5 - (1 {hlasů})

Agent Booth s Kůstkou si užívají líbánky v Buenos Aires. Kůstka se marně snaží nic nedělat a Booth jí navrhne podniknout nějaký výlet. Kůstka si vybere sama – jdou do márnice, kde jsou ostatky zmizelých politických disidentů z nedávno objeveného masového hrobu. Při rozhovoru s laborantkou si Kůstka všimne, že se jedna kostra liší – spálena byla nedávno a byla ukryta pod vrstvou těl. Někdo použil masový hrob jako úkryt pro svou oběť… Na případu budou s argentinskou policií a poněkud méně nadšeným Boothem spolupracovat. Podle prvních stop jde o asi 90letého bělocha, který byl zabit a do 30 let starého hrobu přidán asi před měsícem.