Strážce duší – 3.díl – Brána andělů

4/5 - (2 {hlasů})

Strážce duší

Strážce duší přivádí diváky do tajemných zákoutí Prahy. Odkazuje na renesanční atmosféru, která přála okultním vědám a alchymii. I dnes má svou přitažlivost starý Faustův dům na Karlově náměstí, ve kterém v době Rudolfa II. pobýval magistr Edward Kelley (historický pravopis jména je ovšem Kelly). Jeho magické schopnosti a spojení s jinými světy jsou dnes vnímány spíš jako atrakce, kterou zmiňují průvodci turistů při vycházkách Prahou. Pamětníci starých filmů si Kelleyho vybavují jako lehce komickou figuru čaroděje koketujícího s výrobou kamene mudrců a s pokusy o sestrojení umělého člověka. Jenže co když působení alchymistů v rudolfínské Praze vedlo ke skutečným objevům? Co se totiž stalo při náhodném propojení někdejších alchymistických postupů s experimenty dnešních pokoutních chemiků, kteří se zabývají omamnými látkami? Naši hrdinové se ocitají v situacích, které zprvu nemají vysvětlení bez důvěry ve schopnosti dané jen některým vybraným jedincům.

Praktická ukázka hypnózy v medickém klubu ve Faustově domě se poněkud vymkne z rukou – zdá se, že ústy hypnotizované dívky začne promlouvat někdo jiný neznámým jazykem. Jak se Armín postupně dostává hlouběji do nitra a historie Faustova domu, množí se v okolí nejasná úmrtí. Najde se někdo, kdo rozumí záhadnému jazyku? Zabíjí, nebo uzdravuje objev alchymistů rudolfínské Prahy? V tajemství je největší pokušení i pro Armína, ale divák se přesto dozví víc…(Česká televize)

 

 

Díly seriálu Strážce duší

 

Strážce duší - Osoby a herecké obsazení

Režie: Dušan Klein, Ivo Macharáček, Juraj Deák, Roman Motyčka, Pavel Jandourek
Scénář: Arnošt Vašíček
Kamera: Peter Beňa
Hudba: Petr Malásek, Zbyněk Matějů
Hrají: Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček, Jiří Dvořák, Jan Hartl, Michal Dlouhý, Jiří Strach, Zdeněk Podhůrský, Liliana Malkina, Zuzana Fišárková, František Řehák, Marek Vašut, Jiří Schmitzer, Ilona Svobodová, Jan Kraus, Jiří Hálek, Tereza Bebarová, David Suchařípa, Norbert Lichý, Alena Sasínová-Polarczyk, Pavel Kočí, Andrea Černá, Jan Vágner, Šárka Ullrichová, Radovan Lukavský, Zdenka Procházková, Michal Przebinda, Tomáš Jirman, Marie Logojdová, Veronika Forejtová, Apolena Veldová, Marian Roden, Antonín Samler, Ivan Urbánek, Eva Vrbková, Jan Hájek, Luděk Eliáš, Ivan Řehák, Klára Apolenářová, Gabriela Hyrmanová, Mariana Chmelařová, Iva Pazderková, Jan Nemejovský, Josef Nedorost, František Derfler, Petra Hřebíčková, Tomáš Matonoha, Vladimír Kratina, Michael Hofbauer, Martin Sitta, Jakub Žáček, Vladimír Kudla, Václav Neužil ml., Vladimír Marek, Kristýna Janáčková, Milena Marcilisová, Daniel Bambas, Andrea Kulasová, Naděžda Chroboková, Vladimír Čapka, Jan Počepický, Jan Apolenář, Jiří Hájek, Simona Peková, Jana Janěková, Izabela Kapiasová, Miroslav Rataj, Martin Duba, Lada Belašková, René Šmotek, Helena Čermáková, David Viktora, Vítězslav Kryške, Marcel Nevín, Marek Cisovský, Martha Olšrová, Boris Kováč, Lucie Vondráčková, Dora Kršková, Věra Zástěrová, Mikuláš Pánek, Václav Bahník, Lucie Chlumská, Lukáš Rous, Zuzana Vojtíšková, Jiří Sedláček

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*