Tudorovci 3 – 5.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Král Jindřich VIII. truchlí nad lady Janou, která mu zemřela krátce po porodu syna. Člen parlamentu Packington- přítel nenáviděného Cromwella je zavražděn, pachatel prchá a Cromwell doufá, že bude brzy dopaden. Nejspíše jde o výhružku, ale není jasné od koho. Jindřich se úplně uzavřel, o syna se starají dámy včetně lady Marie. V italské Casertě jsou sir Francis Bryan a bratr zesnulé Jany Edward Seymour, míří společně za kardinálem Polem. Ten má kvůli svému poslání, tedy podpoře povstalců, obavy o svůj život, věří ale, že ho ochrání papežská pečeť.

To se sice mýlí, ale před dvojicí dokáže včas pláchnout oknem. Vévoda Charles Brandon čeká dítě, jeho žena má ale kvůli Charlesovým činům smíšené obavy. Dal zabít mnoho nevinných včetně žen a dětí, a ona se bojí, že dítě budou strašit jejich duchové. Jindřich tráví veškerý čas kresbou svého vysněného hradu, baví se jen s hradním bláznem Willem. Vraždy pokračují, tentokrát je zabit Seymourův přívrženec Gauven. Důvod ani vrah nejsou známí, Cromwell tak má opět nad čím přemýšlet. Francis Bryan se vrací bez kardinála Pola a míří za králem. Ten maximálně střeží syna, vše nechává mýt, ochutnávat apod. Cromwell se baví s kancléřem Richem a probírá přestavbu některých paláců- podle králových maleb. Ty jsou megalomanské a Rich říká, že na to by padly všechny peníze. Cromwell neví, jak situaci řešit- král je stále zavřený v komnatách s hradním bláznem. Společně se tam opíjí a baví, Jindřich vzpomíná na Janu. Cromwell svolává královskou radu, ale vévoda Brandon se mu postaví a ani ostatní nevyslechnou, co chce řešit. Zjevně jím pohrdají. Další den chce král s Cromwellem mluvit, zjišťuje novinky. On pro něj má návrh, aby zvážil nový sňatek. Jindřich se tomu nebrání, Cromwell pro něj má první adeptky. Lady Marie se baví s Chapuysem, ten jí zase básnil o donu Luisovi. Jindřich vychází do zahrad a baví se s Bryanem, velmi ho trápí, že Pole pláchnul. On je zatím v Itálii u kardinála. Jindřich se baví s biskupem, kterému předává 6 základních otázek doktríny. Odpovědi budou základem jejich víry- bez konzultace s arcibiskupem Cranmerem. Biskup čte nové články královské radě, poté vše podepisuje. Cromwellovi je jasné, že reformace je u konce- král se jaksi vrací ke katolickým ustanovením. Cranmer musí poslat ženu a dítě zpět do Německa, jinak mu hrozí trest smrti upálením. Hradní blázen Will se s korunou na hlavě směje na trůně…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 3

Tudorovci 3 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Ciaran Donnelly, Jeremy Podeswa
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Ben Price, James Frain, Annabelle Wallis, Alan Van Sprang, Gerard McSorley, Max von Sydow, Sarah Bolger, Max Brown, Charlotte Salt, Kevin Doyle, Mark Hildreth, Simon Ward, Anthony Brophy, Rod Hallett, Diarmuid Noyes, David Wilmot, Colm Wilkinson, Joanne King, Liam McMahon, Patrick Gibson, Torrance Coombs, Peter Gaynor, Emma Hamilton, Donna Dent, David Bradley, Ian Beattie, Ciaran O'Grady, Joss Stone, Jonathan Ryan, David Sheehan, Frank McCusker, Roger Ashton-Griffiths, Sonya Cassidy, Paul Ronan, Patrick Murphy, Wesley Murphy, Tamzin Merchant, Colin O'Donoghue, Maude Hirst, Jason Healey, Geoffrey Beevers, Danielle Ryan, Jean-David Beroard

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments