Tudorovci 3 – 8.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Jindřich VIII. řeší s radou, že má zábrany v manželství s Annou Klévskou. Sňatek chce zrušit, nevidí v něm nic výhodného. Vše dává za vinu Cromwellovi. Princezna Marie navštěvuje Annu, ta jí říká o bratranci- vévodovi Filipu Bavorském, který chce přijet do Anglie, aby jí složil poklonu. Ona souhlasí, ale nic neslibuje. Cromwella navštěvuje syn, nese mu léky, které zapomněl. Baví se o práci, o králi, o nebezpečích Cromwellovy pozice. Vévoda Charles Brandon se baví se sirem Bryanem, rád by zařídil králi nějaké pozdvižení. Vévoda Filip je již u dvora a navštěvuje Marii, prohodí pár slov- první lichotky. Bryan vybírá králi velmi mladou milenku z „aristokratických panchartů“, je to 17letá Kateřina Howardová.

Představuje ji Brandonovi a Seymourovi, kteří jsou s jeho volbou spokojeni. Anna se baví s bratrancem a Marie slyší, jak o ní mluví. Tím si ji získá, zdá se být čestný a je jí zjevně okouzlen. Brandon má pro Jindřicha dobré zprávy- prohlédl smlouvu o sňatku Anny se synem vévody Lotrinského a zdá se, že tu nelze zrušit. Jeho žena je tak zaslíbena někomu jinému. Mladá Kateřina se objevuje u dvora a Jindřich si jí brzy všimne, hned si ji žádá. Při tanci si Filip bere Marii stranou, nakonec se líbají. Také král hovoří mimo zraky ostatních s Kateřinou, rozhovor se zakrátko mění v sex (zřejmě). Jindřich Cromwellovi oznamuje, že chce obdarovat pozemky a domy Kateřinu Howardovou, také potřebuje konečně zařídit, aby byl jeho sňatek s Annou zrušen. Vévoda Brandon má zprávy od francouzského velvyslance, prý je král ochoten vyjednávat a rád by rozvázal spojenectví s císařem. Rádi by ale, aby nemuseli jednat s Cromwellem. Další noc Jindřich tajně navštěvuje Kateřinu, se kterou si opět užije. Anna zatím lituje toho, jak se jejich manželství vyvíjí. Cromwell se od syna dozvídá, že má vnuka, ale radost si dlouho neužije- je zatčen a uvězněn za zradu. Anna hovoří s Marií o vévodovi Filipovi, který se musel vrátit zpět do Bavorska. Jindřich ho prý poslal zpět. Marie se sotva zamilovala… Cromwell je souzen v nepřítomnosti, zřejmě ho čeká trest smrti. Sir Richard Rich tuší, že je jako jeho přítel a reformátor v ohrožení. Jindřich hovoří s Annou, chce jí poslat do paláce v Richmondu- v zájmu jejího zdraví. Seymour poté přichází za Jindřichem, aby probrali zrušení sňatku, on žádá po Cromwellovi, aby sepsal detaily o sňatku, který právě Cromwell sjednal. Vévoda Brandon jde za ním do cely, a vychutnává si situaci, ve které se ocitl. Text čte Jindřichovi Kateřina, když spolu leží nazí v posteli. Cromwell vše líčí a žádá krále o milost. Té se však nedočká, druhý den se odehraje poprava. Sir Bryan, Brandon a další „dobráci“ navíc kata v noci opili, a tak je z popravy krvavá fraška. Zároveň se Anna od Seymoura dozvídá, že její sňatek s Jindřichem byl anulován, neodejde ale s prázdnou. On se zatím prohání na koni s Kateřinou…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 3

Tudorovci 3 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Ciaran Donnelly, Jeremy Podeswa
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Ben Price, James Frain, Annabelle Wallis, Alan Van Sprang, Gerard McSorley, Max von Sydow, Sarah Bolger, Max Brown, Charlotte Salt, Kevin Doyle, Mark Hildreth, Simon Ward, Anthony Brophy, Rod Hallett, Diarmuid Noyes, David Wilmot, Colm Wilkinson, Joanne King, Liam McMahon, Patrick Gibson, Torrance Coombs, Peter Gaynor, Emma Hamilton, Donna Dent, David Bradley, Ian Beattie, Ciaran O'Grady, Joss Stone, Jonathan Ryan, David Sheehan, Frank McCusker, Roger Ashton-Griffiths, Sonya Cassidy, Paul Ronan, Patrick Murphy, Wesley Murphy, Tamzin Merchant, Colin O'Donoghue, Maude Hirst, Jason Healey, Geoffrey Beevers, Danielle Ryan, Jean-David Beroard

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments