Policajti z centra – 14.díl – Bratr

3.5/5 - (2 {hlasů})

Policajti z centra

Když detektiv Vlček zatkne dva mladé překupníky drog, dojde přednímu pražskému mafiánovi Krasinovi trpělivost. Vlček mu totiž neustále šlape na paty a připravuje ho o kšefty za miliony korun. Zločinec se tedy rozhodne jednou provždy zprovodit Vlčka ze světa. Najme si na to chladnokrevného a surového ukrajinského zabijáka Viktora Širjajeva – jde o staršího bratra Gleba Širjajeva, kterého Vlček nedávno zastřelil v akci. Viktor má tudíž na Vlčkově likvidaci přinejmenším stejný zájem jako Krasin.

Loading

Policajti z centra – 13.díl – Hvězda bez nebe

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Slovenská muzikálová zpěvačka Karolína Kohútová, žijící v Praze, se rozvedla s manželem, který může jejich dceru vídat jednou za čas. Detektiv Vlček je jednou v baru svědkem, jak Kohút napadne Karolínu kvůli tomu, že mu nechce vydat jeho dva vzácné psy. Vlček ho zpacifikuje, avšak zpěvačka se mu zanedlouho ozve: kdosi ji prý špehuje a posílá jí výhrůžné anonymy. Vlček s kolegyní Majerovou nenajdou žádné použitelné stopy. Po několika dnech se však situace ještě zhorší: Kohútová totiž nahlásí na policii únos své dcerky.

Loading

Policajti z centra – 12.díl – Trofej

3/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Nadějný mladý žokej Adam Rádl způsobí po jedné bujaré oslavě autonehodu svou motorkou: srazí ze silnice opilého lesního dělníka, který se vracel z vesnické hospody. Rádl z místa nehody ujede, avšak nepodaří se mu utajit událost před svým otcem. Tomu nesmírně záleží na synově pověsti a na jeho jezdecké kariéře, a tak osobně zahladí veškeré stopy. Policie se do věci může vložit až ve chvíli, kdy je tělo pohřešovaného dělníka nalezeno. A to je až o pár týdnů později, přičemž mrtvola je v ohořelém stavu a nachází se na vzdálené nelegální skládce odpadu, kterou kdosi polil benzinem a zapálil.

Loading

Policajti z centra – 11.díl – Ananas

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Úspěšný moderní malíř, miláček snobů, ale hlavně bohém a sukničkář Štěpán Poryč najde po dobročinném večírku svůj ateliér vykradený. Ztratilo se prakticky celé jeho životní dílo. Maskovaný zloděj dokonce Poryče napadne a poraní na hlavě. Případ dostane na starost komisař Vlček s kolegyní Majerovou. Zatím ani jeden z nich netuší, že Poryč celou vloupačku i s loupežným přepadením pečlivě naplánoval, aby získal peníze na pojistném. Dluží totiž velké peníze majiteli nočních klubů Stejskalovi. Na akci si najal zlodějíčka s přezdívkou Ananas.

Loading

Policajti z centra – 10.díl – Uprchlíci

4/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Kamion s německou poznávací značkou převáží v cisterně z Ukrajiny přes Slovensko a Českou republiku skupinu uprchlíků z východních zemí. Akci řídí mafián Valentýn. Po něm zatím marně pátrá slovenská policie, která se nyní spojí s pražským týmem podplukovníka Ježka. Kvůli poruše musí kamion zastavit v pražském servisu, jehož majitele Valentýn podplatí. Řidič kamionu surově obtěžuje čínskou uprchlici a přitom zabije jejího muže, který ji chtěl bránit.

Loading

Policajti z centra – 9.díl – Atentát

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Vlčkova půvabná kolegyně Majerová, jejímž úkolem bylo infiltrovat mezi detektivy a podávat zprávy BIS zejména o Vlčkově chování, odmítne dál plnit příkazy nadřízených agentů. Přiklonila se totiž na Vlčkovu stranu; podílet se na podstrčení falešných důkazů, které by Vlčka přivedly do vězení, bylo na ni už příliš. Musí zároveň opustit vyšetřovatelský tým. Přes výstrahu od řídicího agenta se Majerová spolu s Vlčkem dál zajímají o průběh zatýkání podnikatele Švece. Důkaz o účasti BIS a o Frantově vině – kazetu se záznamem zatýkání – nakonec přece jen najdou, a to ve Frantově bytě.

Loading

Policajti z centra – 8.díl – Agent

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Vlčkovi se opět podaří dostihnout Frantova vraha Hanáka, tentokrát v bordelu. Zaskočený detektiv se během zatýkání od Hanáka dozví, že Franta bral peníze od mafie. Hanákovi se navíc s pomocí uplacené ochranky opět podaří utéct. Vlček netuší, že všechno jeho počínání monitoruje BIS, která se snaží zjistit, co detektiv ví o případu uprchlého podnikatele Švece. Je zřejmé, že Vlček žádné důkazy o korupci na vysokých policejních místech nemá. Avšak stejně tak je zřejmé, že nepřestane v pátrání, dokud něco nezíská. A tak šéf obou agentů rozhodne, jakým způsobem Vlčka zneškodnit…(Česká televize)

Loading

Policajti z centra – 7.díl – Gleb

3/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Ruský zabiják Gleb, po kterém čeští kriminalisté marně pátrali, uprchne během eskorty spolu s dalším vězněm z věznice v Leopoldově. Pražský detektiv Vlček o tom nemá tušení; zatím s úspěchem vypátral překupníka s pervitinem Hanáka, který mimo jiné zabil Vlčkova parťáka (a nejlepšího kamaráda) Frantu. Jenže Hanák mu opět vyklouzne. Akci, při které vybuchne dům s Vlčkem uvnitř, pozorují bez zájmu dva tajní agenti BIS, aniž by kolegovi od policie pomohli. Dokonce nechají Hanáka opět utéct. Vlček ovšem výbuch přežije a ocitne se v nemocnici s menšími popáleninami. Na bratislavské kriminálce je mezitím pozdvižení. Ukáže se, že Gleb je velmi nebezpečný a psychopatický zločinec. Začne okamžité pátrání. Gleb si mezitím opatřil zbraň a zamířil zpátky do Čech…(Česká televize)

Loading

Policajti z centra – 6.díl – Erika

4/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Vyšetřovatelský tým má plné ruce s pátráním po dvojnásobném pedofilním vrahovi malých dívek. Jedním z podezřelých je i nenápadný Petr Mrva. Jeho podoba však podle jedné malé svědkyně neodpovídá muži, který odvezl v autě poslední oběť. Nikdo zatím netuší, že Mrva je skutečně pachatelem a že si na svůj „lov“ bere paruku. O vrahových činech nic netuší ani jeho manželka. Ta však pojme podezření, když najde jeho zkrvavenou bundu. Jenže to už si Mrva před jednou z mnoha pražských základních škol vyhlédl další oběť, malou Eriku.

Loading

Policajti z centra – 5.díl – Jiné světy

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Vlček se domnívá, že neznámého střelce na něj poslal kolega agent Marek. Přestože ten to striktně odmítá, Vlček jej upozorní, že kdyby se mu něco stalo, objeví se důkazy o tom, že Marek má něco společného s útěkem podnikatele Švece. Vyšetřovatelský tým pod Ježkovým vedením se zabývá novým případem: znásilněním a vraždou jedenáctileté dívky, nalezené v lese na kraji Prahy. Proti Ježkově vůli však Vlček na vlastní pěst pátrá také po ztraceném videozáznamu ze zatýkaní Švece. Zjistí, že bývalý policista, který zátah natáčel, údajně spáchal sebevraždu. Vlček tomu samozřejmě nevěří a pokusí se vyhledat dalšího bývalého policistu, který u nepodařeného zatýkání byl a který teď jezdí s taxíkem. Vlčkovo počínání přitom stále sledují dva agenti z inspekce…(Česká televize)

Loading

Policajti z centra – 4.díl – Časová tíseň

4/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Inspektor Vlček stále pátrá po Hanákovi, který zastřelil jeho kolegu Frantu. A stále mu nedává spát případ uprchlého podnikatele Švece. Starý známý, agent Marek z nespecifikovaného oddělení, dá Vlčkovi tip, kde by se Hanák mohl skrývat. Z jejich rozhovorů vyplyne, že Marek ví o Švecově případu víc než dost. Mezitím dva Slováci, Marian a Fero, unesou spolu s Čechem Ivanem podnikatele Goreckého. Žena oběti oznámí vše policii a informuje detektivy o manželových podnikatelských aktivitách, stejně jako o požadavcích a instrukcích únosců. V Bratislavském oddělení kriminálky se už několik měsíců zajímají o Goreckého a jeho podnikatelské aktivity, které jsou zjevně nelegální.

Loading

Policajti z centra – 3.díl – O mrtvých jen dobře

3/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Franta řekne Vlčkovi, že dostal informaci o tom, kde se asi ukrývá automechanik Hanák, podezřelý z účasti na vraždě modelky Altmanové. Ve staré továrně, kde jsou pod plachtami kradená auta, oba detektivové Hanáka objeví. Ten ovšem v přestřelce Frantu zabije a podaří se mu zmizet. Celou akci sledují detektivové z inspekce, kteří docela klidně nechají Hanáka utéct. Zajímá je totiž jen Vlček a Franta. Když Vlček utěšuje Frantovu ženu Zuzanu, dozví se, že hypotéku na nový byt financoval Franta z příjmů, o nichž manželka nic nevěděla; je však jisté, že plat policejního inspektora to být nemoh…(Česká televize)

Loading

Policajti z centra – 2.díl – Smrt modelky

3/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

Franta, jeden z detektivů prvního oddělení, oslaví v baru s kolegy narozeniny. Popřát mu přijde šéf Ježek, vyšetřovatelé Vlček, Carlos, Sabina, Pinky Kosek. Vlček s Frantou jsou přátelé na život a na smrt. Carlos žije s Vlčkovou ženou a jejich synem a tak to v práci mezi Carlosem a Vlčkem neustále jiskří. Modelka Irena Altmanová se chce rozvést se svým mužem, bohatým podnikatelem, který pracoval pro uprchlého podnikatele Švece. Ten se ukrývá kdesi na Kajmanských ostrovech. Altman ovšem o rozvodu nechce ani slyšet. Majitelka nočního klubu Veronika Kováčová nabídne svému poskokovi Bruno Pelcovi jakýsi blíže nespecifikovaný kšeft. Z toho, že mu k té práci dá neregistrovanou pistoli, je zřejmé, oč asi půjde. A pak se dohodnou na ceně za dobře odvedenou prác…(Česká televize)

Loading

Policajti z centra – 1.díl – Než řekneš švec

3.5/5 - (1 {hlasů})

Policajti z centra

V prvním dílu jsou Vlček a jeho kolega Kosek přivolání k případu vraždy a pokusu o zabití v ubytovně zahraničních dělníků. Jeden je zastřelen, druhý pobodán, s pistolí v ruce. Následuje rutinní postup: výslech svědků, získávání informací, balistika, otisky prstů, hledání motivu. Vlček na místě činu mezi čumily spatří holohlavého chlapa, Gleba, ale nijak moc mu nevěnuje pozornost. Mezitím policisté tajně sledují podnikatele Švece. Pořizují fotografie, zjišťují, s kým se setkal a kde se poslední dobou zdržoval. Na případ je nasazen Franta, Vlčkův kolega, který ovšem o celém případu nechce moc mluvit…(Česká televize)

Loading