Místo nahoře – 13.díl – Všechno je jinak

3.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Martina s Honzou Kadlecem se nechtějí rozejít. Nová situace ovšem nastává, když se – těsně před Mikulášem – z Francie nečekaně vrací Kadlecova žena. Dozví se o Honzově nevěře, ale nejprve nebere Martinu jako konkurentku. Když pak ale pochopí, že je to vážné, sejde se s Martinou a tlačí na ni, aby jí Honzu nebrala. Nátlak vlastních rodičů i Kadlecovy ženy, pochyby nad věkovým rozdílem, to všechno dočasně oba milence rozdělí, ale ani tak se Kadlec ke své ženě vrátit nehodlá. Raději opouští dům a dočasně přespává v redakci, kde mu Janouch půjčí svůj tajný kutloch.

Průběžně se rozehrává druhý hlavní motiv – souboj obyvatel satelitu s lomem. Kadlec totiž díky Janouchovi objeví, že přístupová cesta k lomu vede přes soukromé pozemky. Paní Lukešové se potom podaří přimět majitele, aby pozemky odprodal. Kupcem je nakonec sám Rokyta. Díky tomu se podaří zabránit náklaďákům, aby jezdily do lomu, a de facto tak přimět majitele lomu, aby zastavil těžbu. Jenže, paradoxně, majitelem už není Fiřt, který na poslední chvíli stačil lom ještě odprodat jinému zájemci.
Rokytová navštěvuje v Praze Milana – ten jí slibuje, že na vánoce přijede. Celý satelit zatím žije přípravami na Mikulášskou.
Ukazuje se, že Kadlec ani Martina už nedokážou být jeden bez druhého – domlouvají si schůzku. Tu sice nakonec Kadlec díky Fiřtovi zmešká, ale konečné a definitivní setkání se odehraje právě na Mikulášské oslavě, kde se sejde shodou okolností příliš mnoho Mikulášů. Lukeš pochopí, že Martina se s Kadlecem nerozešla a – jak mívá ve zvyku – Kadlece insultuje. Ale happyendu už zabránit nedokáže. Ti dva spolu odcházejí do Prahy, kde Martina povede pobočku grafického studia. Na Andreu Doskočilovou naopak čeká porod…(Česká televize)

PŘEHRÁT EPIZODU

 

 

Díly seriálu Místo nahoře


 

Místo nahoře - Osoby a herecké obsazení

Režie: Karel Smyczek
Scénář: Marek Dobeš, Jiří Pavlovský, Štěpán Kopřiva
Kamera: Petr Polák
Hudba: Michal Pavlíček
Hrají: Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdeňka Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka, Karel Dvořák, Vít Herzina, Ladislav Balous, Ondřej Pergl, Rudolf Kinský, Václav Krátký, Karel Maleček, Karolína Polatová, Václav Vojíř, František Hofman, Hana Kunertová, Markéta Tom, Markéta Vítková, Bohdana Kovářová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*