Spoutaná láska – 7.díl – Nabídka k sňatku

Přidej hodnocení

Spoutana laska

Kateřina je sirotek, žije u Anny Lvovny Červinské a jejího manžela Petra Ivanoviče. Je vychovávána v šlechtickém domě víceméně jako šlechtična, ale svůj denní chléb si musí zasloužit. Je nevolnice, stejně jako ostatní služebnictvo. Petro Červinský je velmi přísný a nikomu nedá nic zadarmo. Anna Lvovna je velmi smutná. Její jediný syn Gríša odjel do války a nedává o sobě vědět. Válka už skončila, ale Gríša nikde. Už přišli o dvě dcery a Anna Lvovna má velký strach, aby nepřišli i o syna. Jednoho dne Annin manžel Petro pozve svého přítele Alexandra Vasilijeviče Dorošenka, aby si u nich na trhu vybral služebnictvo. Dorošenkova dcera Natalie hledá novou služebnou. Obě dívky Kateřina, které se říká Kity a Natalie se spolu seznámí a hned si padnou do oka. Natalie zve Annu Lvovnu a Kity k nim do paláce, ale Kity se rychle omluví. Anna Lvovna vysvětluje Natalie, že Kity je nevolnice, nebylo by vhodné, aby to pozvání přijala.

Natalie je nadšená. Červinští musí být moc hodní lidé když se takto chovají ke své nevolnici. Jen nechápe proč Kity nedají svobodu. Natalie dostala od otce dárek. Koupil jí novou služebnou Orisju. Učí ji šít na šicím stroji. Když může nevolnice u Červinských hrát na forte piano a mluvit francouzsky, Orisja se může naučit šít. I v domě Červinských je o dva nevolníky více. Služebná Vasilinka a Orisjin přítel kovář Nazar. Vasilinka musí být pánovi po vůli když se mu zachce. S nevolníky a nevolnicemi zachází jako by byli jen věci. Petro Červinský nedbá ani na to, že svým chováním ubližuje své manželce. Vasilinka trochu závidí Kity, že umí tolik věcí, ale kuchařka Pavluška jí vysvětluje, že pro Kity je to těžká situace. Má světlou pleť, krásné šaty, umí francouzsky a hrát na piano, ale je nevolnicí. Pán si jí nevezme a nevolníka zase nebude chtít Kity.

Je odsouzená k tomu, aby zůstala sama celý život. Natalie i Anna Lvovna jsou velmi smutné z toho, jak se Petro Červinský ke Kity chová. Nechá ji zahrát hostům na piano, strpí jejich chválu a obdiv, ale pak ji odešle zpět do kuchyně. Konečně přišel dopis pro Annu Lvovnu a jsou to dobré zprávy. Jejich syn Gríša žije a je v pořádku. A za dva dny přijede domů. Anna Lvovna je nevýslovně šťastná. Petro však žádnou velkou radost neprojevuje. Zdá se mu, že jejich syn je budižkničemu protože si nedokázal vydělat kapitál jako jiní a tak šel na vojnu, ale ani tam se neproslavil, protože na to nemá povahu. Doufá, že ho válka alespoň zocelila a učinila z něj muže. Kity se raduje, že má Anna Lvovna radost, ale kuchařka Pavluška tu radost nesdílí. Gríša je stejně zlý jako jeho otec. Kity po chvíli vyslechne hádku mezi manželi Červinskými. Petro už nechce, aby se Kity pohybovala po domě jako jim rovná, je to pouhá nevolnice a to i přesto, že ji Anna Lvovna přijala jako svou dceru. Chce, aby se Kity přestěhovala k ostatním nevolníkům. Kity je zoufalá a myslí si, že před ní skrývají nějaké tajemství. Gríša se vrátil z války. Má zraněnou nohu a vyznamenání. Otec je na syna pyšný. Nečekal to. Gríša vejde do kuchyně a tam se potká s Kity. Zdá se, že jsou si oba mladí lidé sympatičtí. Pavluška Kity varuje, aby se od něj držela dál. Podle ní je to ďábel. Kity je však Gríšou okouzlená, myslí si, že se v něm Pavluška mýlí. Večer když se chystá spát, přichází Gríša…(TV Prima)

 

 

Díly seriálu Spoutaná láska


 

Spoutaná láska - Osoby a herecké obsazení

Režie: Felix Gerčikov, Maxim Litvinov
Scénář: Viktorija Adžavi, Světlana Civinskaja, Valentina Ševjachova, Emin Bekir-Zade, Irina Pimenova, Albina Ilčenko
Kamera: Alexej Lamach
Hrají: Jekatěrina Kovalčuk, Michail Gavrilov, Alexej Jarovenko, Stanislav Boklan, Julija Aug, Maxim Radugin, Olga Sumska, Alina Kovalenko, Mark Drobot, Olesja Žurakovskaja, Ksenia Mišina, Natalka Denisenko, Natalija Vasko, Viktor Babak, Darja Legejda, Fatima Gorbenko, Sergej Děňga, Alexandra Kirejeva, Ruslana Pysanka, Georgij Leščenko, Danila Ševčenko, Taťjana Ignaškina, Valentin Tomusjak, Boris Georgijevskij, Georgij Povolockij, Grigorij Bokovenko, Vjačeslav Šechovcov, Lev Somov, Konstantin Okťabrskij, Polina Aug, Igor Gnězdilov, Jevgenij Lebedin, Oksana Voronina, Vladimir Mašuk, Marija Trepikova, Irina Tamim, Vladimir Gončarov, Taras Cimbaljuk, Anna Sagajdačnaja, Slava Krasovska, Oleg Venger, Dmitrij Oskin, Olena Chochlatkina, Alexandr Pečerica

 

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments