Tudorovci 2 – 3.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Přátelé Boleynových se dostanou do křížku s odpůrcem Annina sňatku, toho zabijí přímo v kostele, když ho bodnou do srdce. Anna s Jindřichem jsou zpět z Francie, slib přimluvit se za ně u papeže zatím francouzský král nenaplnil. Jindřich chce ale co nejdříve anulovat sňatek s Kateřinou, k tomu potřebuje arcibiskupa. Jmenuje Cranmera, který je svolný se vším. Papež se dozvídá o jmenování Cranmera, překvapivě volbu podpoří, a to jen proto, aby mu byl král zavázaný. Jindřich ho ihned požádá, aby rozhodl, zda je jeho sňatek platný. Dojde k tomu co nejdříve. Thomas More je jmenován kancléřem, ve své nové funkci bude svědkem Jindřichova a Annina oddání.

Chapuysův nájemný vrah selhal a opouští hrad, než bude odhalen. Vévoda ze Safolku navštěvuje Kateřinu, aby jí oznámil, že se Jindřich znovu oženil. Ona je nyní princezna vdova z Walesu, musí snížit své výdaje, které dále král nebude hradit. Jindřich pokračuje v naplnění plánu absolutní moci, Cromwell o novém zákonu říká biskupu Fisherovi. Cranmer skutečně anuluje sňatek Jindřicha s Kateřinou a uznává tím tajný sňatek s Annou. Papež se vše dozvídá a čin odsuzuje, sňatek s Annou prohlašuje za neplatný. Rozhodnout má kurie, král má ale přijmout zpět svou první ženu, jinak bude exkomunikován. Anna je skutečně těhotná a jak čas běží, už se jí zvětšuje břicho. Nyní je na řadě její korunovace, kterou se pokusí využít vrah, vyslaný samotným papežem. Bohužel jako střelec zcela selže- zabije jednoho z jezdců za kočárem. Další výstřel už nestihne. Korunovace tedy proběhne, závěrečná slova a darování koruny provede sám Jindřich, k čemuž zřejmě nemá pravomoc. Anna si nemohla nevšimnout, že nepřišlo mnoho lidí, na hostině také chyběli někteří důležití hodnostáři. Král se dozvídá o zpackaném atentátu, snaží se dopátrat, kdo střílel, a jestli byl terčem on nebo Anna. Ta už hovoří ke svému služebnictvu, její otec zatím navštěvuje dceru Kateřiny, které říká, co se stalo, a že přichází o titul princezna. Bude Lady Marie, a s matkou se nesmí setkat, dokud neuzná Annu novou královnou. Thomas More navštěvuje Kateřinu, ta těžko nese, co se stalo- kvůli sobě i dceři. Krátce si promluví, a Thomas doufá, že jeho přímluvy k jejím nejvěrnějším k něčemu přece jen povedou. Jindřich touží po sexu s Annou, ale ta ho kvůli dítěti odmítá. On se tak vrací na hostinu, kde se kochá alespoň pohledem na jednu ze šlechtičen. Následně se dozvídá, jak rozhodl papež a kurie. Jeho sňatek s Annou je neplatný, má se vrátit ke Kateřině. On listinu trhá. Anna již rodí, jenže je tu problém, se kterým nikdo nepočítal- narodí se holčička. Jindřich jen stroze konstatuje, že napodruhé to jistě vyjde. Poté se schází s onou šlechtičnou- Lady Eleanor, se kterou se oddají sexu…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments