Tudorovci 2 – 8.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Půvabná lady Jana Seymourová je přivedena ke dvoru- bude jednou z Anniných dam. Ty zjevně nejsou nadšené z někoho nového ve svých řadách. Chapuys říká Breretonovi o smrti Kateřiny, která měla být podle balzamovače otrávena. Nyní má obavy o její dceru Marii. Jindřich se baví s Cromwellem, probírají současnou situaci a Jindřich ho vyzývá, aby přivedl ke dvoru ženu a syna, aby je poznal. Anna s dámami na zelený čtvrtek rozdávají almužnu, Anna je štědrá, aby si získala lidi. Francouzský král zatím přichází za Papežem jako poutník, dozvídá se o exkomunikační bule proti Jindřichu VIII. Anglický král ji má uvést v platnost, tzn. napadnout Anglii a zbavit se „odpadlíka“. Zemi pak má přivézt zpět na katolickou víru. Anglický král takovou žádost nemůže Papeži odmítnout.

Ministr Cromwell přijímá Chapuyse, probírají spojenectví s císařem, který mimochodem porazil Turky. Chapuys má informace- císař souhlasí, také by se přimluvil u Papeže proti exkomunikaci. Podpořil by Jindřichovo manželství s Annou, ale chce, aby byla princezna Marie prohlášená za zákonnou dědičku. Cromwell návrh předloží králi. Jindřich myslí na jediné- lady Janu Seymourovou. Nechá jí zavolat do jedné z komnat, aby ji požádal o možnost jí „sloužit a zbožňovat“. Políbí jí ruku a poté zase odchází. Anna se baví o Seymourových s bratrem, má obavy, že podporují Marii. I ona je ale nemocná, a tak společně doufají, že bude následovat svou matku. Král hraje šachy se sirem Henrym, ten zatím nepožádal lady Margaret o ruku. Nedávno ovdověl a zatím mu vyhovuje být svobodný. Jindřich mu navrhuje, že by si měli zopakovat souboje na koních, tak jako dříve. Má toto klání nachystat. Annin bratr se vrací ke své ženě, která mu dává co proto- vyčítá mu nevěru s mužem. Hovoří o hříchu proti Bohu, proti přírodě. Turnaj v soubojích na koních brzy začíná, Anna není přítomna, a tak má Jindřich příležitost bojovat za lady Janu. Annin otec si nemůže nevšimnout jeho náklonnosti k nové dámě. Zábava se mění v drama, když Jindřich padá z koně a končí v bezvědomí. Všichni dávají na modlení, smrt krále by mnohým zhatila či přinejmenším zkomplikovala plány. Z Boyla by se stal lord protektor princezny Alžběty, tudíž v podstatě král. Její nárok na trůn je ale sporný. Po více než hodině se Jindřich probírá, a tak jdou spekulace stranou. Je ošetřen, a po Charlesovi (vévodovi ze Safolku) posílá dopis Janě. U něj je i váček s mincemi. Ona oboje posílá zpět- jako skutečná dáma. Císařův velvyslanec Chapuys se vyptává Cromwella, jak dopadl u krále s nabídkou. Podmínka ohledně Marie je však překážkou. Jana přichází za zotavujícím se Jindřichem, jejich rozhovor končí polibkem. V tu chvíli se ale objevuje Anna, která pochopitelně ztropí scénu. Vším rozrušením nakonec znovu potratí. S Jindřichem se pak vzájemně obviňují, jenže on má jasno- jedná se o boží znamení, které potvrzuje, že jeho a Annin sňatek je neplatný. Tato žena mu tedy není souzena…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments