Tudorovci 2 – 7.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Anna se budí z noční můry, kde ji Kateřinina dcera lady Marie upálí. Cranmer, Cromwell a Boleyn přináší Jindřichovi výsledky vyšetřování v klášterech, a Boleyn poukazuje na to, že objevené nekalosti a korupce mohou být dobrým zdrojem peněz pro královskou pokladnici. Sir Henry přichází za Anninou poddanou, které se chce dvořit, za Annou samotnou přichází bratr, aby si vyslechl o jejím opětovném snu. Anna vyvádí a on jí doporučuje chovat se konečně jako královna- jako Kateřina. Ta své emoce nikdy nedávala takto najevo. Jindřich chce posílit svou pozici a doufá ve spojenectví s císařem. Ministr Cromwell ruší některé kláštery, s Cranmerem a jeho utajovanou německou manželkou probírají reformu.

Ona má radikální názory, které jsou ale opodstatněné. Králův knihovník navštěvuje klášter, kde mají výjimečnou sbírku knih. Ty má dát převézt do královské knihovny a má dohledat texty, které zdůrazňují královu moc. Brereton stále více sleduje Annu, už dlouho se chystá jí zabít. Annin bratr s ní jde na popud otce znovu promluvit, objevuje se ale král, který si s ní chce zatančit. Následně spolu odejdou, aby měli vášnivý sex. Anna pak říká, že chce počít syna, ale dokud jsou Kateřina s Marií naživu, nepodaří se jí to. Stav Kateřiny je stále horší, má ale u sebe své nejvěrnější a lituje, že s ní nemůže být dcera. Pokračuje likvidace vybraných klášterů, Jindřich je zatím na lovu s vévodou a dalšími muži. Sám s vévodou pak pokračuje navštívit dobrého známého sira Johna Seymoura. Kateřina má halucinace- myslí, že vidí dceru. Stále odmítá doktora, s nemocí bojuje jen svou vírou. John představuje Jindřichovi svou půvabnou dceru Janu. Tou je Jindřich okamžitě okouzlen. Za Annou přichází Cromwell, ona s ním chce promluvit o zavírání klášterů. Pokud v tom chtějí pokračovat, měli by část získaných peněz darovat na charitu a vzdělávání. Staví se proti Cromwellovi a nabádá ho k větší opatrnosti. Kateřina se pomalu loučí, cítí, že se její čas chýlí. Diktuje svá poslední přání a také dopis Jindřichovi. Po jeho podpisu skutečně umírá. Dceru svěřuje Jindřichovi a žádá ho, aby byl dobrým otcem. Vše mu také odpouští. Thomas Wyatt nachází Elizabeth oběšenou, nejspíše se nedokázala vyrovnat s jeho náklonností a zároveň věrností k Bohu. Jindřich na hradě hovoří s Johnem Seymourem a navrhuje mu, aby se dcer stala královninou dámou. Je poctěn, i když je mu jasné, o co králi jde. S Annou hovoří otec, rozmlouvá jí spory s Cromwellem. Ona si stojí za svým, navíc má dobré zprávy- je těhotná a Kateřina je mrtvá. Vše jde tedy podle plánu. Díl tím končí…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments