Tudorovci 2 – 4.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Anně a králi se narodila dcera- princezna Alžběta. Proběhne její křest, Jindřich neváhá a řeší, jak právně zařídit, aby dědici trůnu mohly být jedině jejich děti. Thomase Mora navštěvuje biskup Tanston, probírají aktuální dění, také domácí vězení biskupa Fishera. Král Jindřich svou frustraci ze sporů s papežem a z dcery namísto syna opět utěšuje u služebné lady Eleanor. Poté Anně říká, že o dceru bude postaráno v jejím domě v Hatfíeldu. K službám jí bude i Kateřinina dcera lady Marie. Ona nic nenamítá, Jindřichovi slibuje, že mu ještě dá syna. Marie přijíždí do Hatfieldu, kde nastupuje k dalším služebným malé princezny.

Na hradě si Anna všímá, že se Jindřich kouká po jiné, jednomu z poddaných říká, ať jí této ženy zbaví. Jindřichovi pak tvrdí, že je znovu těhotná. Králův ministr předkládá nový zákon o následovnictví, opět v něm také upevňuje svou absolutní moc. Pokud projde, což mají stvrdit přísahou, veškeré prohřešky proti němu a následovníkům budou považovány za velezradu. Papež zjišťuje, jak se věci mají, že král nehodlá ustoupit. Reverenda Fishera jmenuje kardinálem. Jindřich navštěvuje dcerku Alžbětu, setká se také s Marií, se kterou ale neprohodí ani slovo. Annin poddaný vymyslí lest na lady Eleanor, ta musí opustit hrad, jinak přijde s tvrzením, že ukradla královniny šperky. Anna se baví s otcem, probírají i to, že jí je Jindřich nevěrný. On má obavy, že to nedokážou ovlivnit, a tak nejlepší bude, aby milenku nastrčili sami a měli tak jí i jeho pod kontrolou. Za Fisherem do cely přichází Cromwell, aby zjistil, jestli nezměnil názor na královo jednání a nerozhodl se učinit přísahu. S nepořízenou odchází, a říká Jindřichovi, že Fisher má být kardinálem. Thomas More navštěvuje Cromwela, i oni probírají přísahu a More to opatrně odmítá. Nechce si krále znepřátelit, když je mu jinak věrný. Anna se baví se služebnou, kterou vybrala pro Jindřicha. Tvrdí jí, že on je její tajný ctitel, a dává jí požehnání k tomu, stát se jeho milenkou- dokud je sama těhotná. Za Jindřichem přichází Chapuys, a říká mu, že jeho dcera lady Marie je nemocná a její matka ho žádá o to, aby ji mohla ošetřovat. On to považuje za spiknutí a odmítá. Marii ale pošle svého lékaře. Jindřich vyráží na projížďku na koni, Anna tvrdí, že jí není dobře a posílá místo sebe služebnou. Sir Thomas More jde složit přísahu králi, tu si nejprve důkladně pročte. Vzhledem k jejímu obsahu to odmítá, a to i přes několikerá varování. Končí tak v cele- patro nad reverendem Fisherem. Králova vyjížďka skutečně končí sexem se služebnou, čímž končí i díl…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments