Versailles 2 – 2.díl – Tichým, něžným hlasem

Přidej hodnocení

Versailles

Rytíř se vrátí zpátky do Francie, k Filipovi do jeho rezidence, protože Filip stále odmítá vrátit se do Versailles. Fabien chce vypátrat toho, kdo do zámku přinesl smrtící prášek, který ministru Reynaudovi podala jeho manželka v domnění, že jde o látky povzbuzující požitek při souloži. Žena je uvězněna, jídlo pro ni někdo otrávil, a tak zemře ve vězení. Ludvík zve do Versailles další a další šlechtické rody a chce, aby se zámek stal střediskem Francie. Díky výstavbě nových komnat zde mohou všichni zůstat.

Šlechtici hrají karty, popíjejí, baví se a hojně užívají prášek lásky a další stimulující lektvary. Sophie si sežene prášek lásky, a předá ho Fabienovi, aby ho mohla Claudine prozkoumat. Královna Marie-Tereza už nesnese pohled na Ludvíka s jeho těhotnou milenkou Montespan, a tak povolá do Versailles nového biskupa z Paříže, aby jí pomohl navrátit králi pobožnost. Montespan chce, aby její děti vyrůstaly ve Versailles a král to povolí, přestože zde žádné jiné děti být nemohou. Ludvík domlouvá Filipovi nevěstu, vybere Liselotte princeznu falckou, aby si pojistil spojenectví Německa proti Nizozemí. Filip se s ní musí sejít a na její počest je uspořádán ples, při kterém Montespan začne rodit. Zahradník Jacques v noci uvidí Thomase Beaumonta v zahradě, ten ho napadne a zabije…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments